Ψυχαγωγία

Βίκυ Καγιά: "Έχω ξεπεράσει το κομμάτι του να...έχω τύψεις"

Η Βίκυ Καγιά, σε συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό "Τηλεθεατής", μίλησε μεταξύ άλλων για την ισορροπία ανάμεσα στις επαγγελματικές υποχρεώσεις και την μητρότητα, για ένα τυπικό της 24ωρο, καθώς και για τα παιδιά της.

Δείτε το απόσπασμα της συνέντευξης:

Καταφέρνετε να ισορροπείτε τη μητρότητα με την καριέρα;

"Δεν ξέρω αν τα καταφέρνω, θα φανεί στο αποτέλεσμα. Βάζω όλη τη δύναμη και την καρδιά μου και κάνω ό,τι μπορώ. Έχω ξεπεράσει το κομμάτι του να έχω τύψεις γιατί αυτή είναι η πραγματικότητα μου αυτή τη στιγμή. Υπάρχουν μαμάδες γιατροί και αεροσυνοδοί, με πολύ πιο απαιτητικό πρόγραμμα από το δικό μου. Η ψυχραιμία, που αναφέρω, υπάρχει και στο οικογενειακό μου κομμάτι. Κάνω το καλύτερο που μπορώ. Δεν είναι πάντα το ίδιο το καλύτερο μου. Άλλες φορές είναι πολύ καλύτερο από το καλό είναι ανάλογα με την ημέρα, τι μπορώ να προλάβω και πόσο καλή μπορώ να είμαι. Και να μην πετύχει, και να μη μου βγει, είναι καλό, πρέπει να το παραδέχεσαι στα παιδιά σου"

Τι μαθήματα ζωής θέλετε να δώσετε στα παιδιά σας;

"Να μην εγκαταλείπουν ποτέ στα δύσκολα"

Αν η κόρη σας ακολουθούσε τα βήματα σας;

"Μακάρι, εγώ δεν έχω θέμα. Ξέρω ακριβώς τι να κάνω, πού να την πάω. Ο μπαμπάς της θα είχε θέμα. Δεν νομίζω ότι μπορεί καν να φανταστεί κάτι τέτοιο"

Παρόλο που η σύζυγος του έκανε αυτή τη δουλειά;

"Μα γι’ αυτό ακριβώς. Επειδή έχω κουραστεί πάρα πολύ και ξέρει τις ιστορίες μου, δεν νομίζω ότι μπορεί καν να σκεφτεί ότι η κόρη του θα κλάψει, θα πάθει τρέλα"

Ένα τυπικό 24ωρό σας;

"Τι να σας πω, ένας χαμός. Κάνω ηρωική προσπάθεια να τα προλάβω και να τα πετύχω όλα. Και ποτέ δεν ξέρω αν τα έχω πετύχει ή προλάβει όλα, τουλάχιστον ξέρω ότι έχω προσπαθήσει πάρα πολύ δυνατά. Ξυπνάω στις 6.30. Ετοιμάζω την Μπιάνκα για το σχολείο: κολατσιό, ρούχα και να τη βάλω στο σχολικό. Μετά περιμένω να ξυπνήσει ο Κάρολος, που ξυπνάει κατά τις 8, ώστε να τον δω πριν φύγω. Μέχρι τότε έχω κάνει κάποιες δουλειές, κάποια e-mails και κάπως έχω οργανωθεί. Φεύγω και γυρνάω αργά κάποιες μέρες, και κάποιες μέρες κανονικά"

Επόμενο άρθρο

Σωτηρίου: Δείτε πόσα κοστίζει το γαμπριάτικο Dolce & Gabbana κοστούμι του (ΦΩΤΟ)

Oι...χιλιάδες της στυλιστικής επιλογής του και το ακριβό γούστο του ποδοσφαιριστή
29/12/2019 - 14:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Η κοινωνία αδιαφορεί, συμπεριφέρεται στους ανθρώπους αυτούς σαν να είναι ζώα"

Καταγγελίες για τις συνθήκες διαβίωσης των παιδιών σε Κοφίνου-Πουρνάρα εν μέσω lockdown
25/01/2021 - 12:39

X. Aριστοτέλους: Ιδού τα bollywood τραγούδια που ακούνε μανιωδώς τα παιδιά της

Μας έβαλε να τα ακούσουμε όλα στο “Λούης Night Show”
24/01/2021 - 14:37

Κραυγή αγωνίας από τις ακαδημίες ποδοσφαίρου (ΒΙΝΤΕΟ)

«Μας έχουν ξεγράψει» δηλώνουν οι ιδιόκτητες, στερώντας από χιλιάδες παιδιά την άθληση
20/01/2021 - 10:13

Συγκλονίζει νοσηλεύτρια σε ΜΕΘ: Το μόνο αντάλλαγμα που ζητά για τη μάχη της

Γεμίζουν οι Εντατικές και οι ασθενείς που πλησιάζουν ολοένα και πιο πολύ στην ηλικία της
17/01/2021 - 16:05

Τα μέτρα για τον κορωνοϊό "νίκησαν" και την Γρίπη Α' (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει ο Δρ. Αβράαμ Ηλία για τα περιστατικά φέτος σε σχέση με πέρσι
15/01/2021 - 10:32

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εντυπωσιακές εικόνες από την κοινή άσκηση Κύπρου - Ελλάδας «ΣΑΛΑΜΙΣ - 02/21»

Το σενάριο αφορούσε σε αεροδιακομιδή τραυματία από πλοίο

Πύλη Εμβολιασμού: Διαθέσιμα ραντεβού από αύριο για άτομα άνω των 88 ετών

Συνεχίζεται και σήμερα η διαδικασία, αλλάζει την Τετάρτη η ηλικιακή ομάδα

Προδρόμου στον Alpha: "Τα σχολεία θα λειτουργήσουν ξανά"

Τι λέει για τα rapid tests σε εκπαιδευτικούς και ποιο μήνυμα στέλνει στους τελειόφοιτους
Ελλάδα

Ικανοποίηση για την αρχή των διερευνητικών αλλά ...με μικρό καλάθι

Θα είναι ίσης σημασίας η επανέναρξη των συνομιλιών για το κυπριακό, τόνισε ο Ζοζέπ Μπορέλ

Πάνω από 400 νέα κρούσματα και 25 θάνατοι ανακοινώθηκαν στην Ελλάδα

286 ασθενείς νοσηλεύονται διασωληνωμένοι στα νοσοκομεία της χώρας

Σεισμός 4 Ρίχτερ στη Ζάκυνθο, αισθητός σε ολόκληρο το νησί (ΦΩΤΟ)

Μέχρι στιγμής δεν έχουν αναφερθεί τραυματισμοί - Τι αναφέρει το Γεωδυναμικό Ινστιτούτο
Διεθνή

Γερμανικά ΜΜΕ: Στο 8% η αποτελεσματικότητα του AstraZeneca σε ηλικιωμένους

Διαψεύδει ως αναληθή τα δημοσιεύματα για τα εμβόλια η εταιρεία

"Ναι" στο διορισμό Τζάνετ Γέλεν είπε η Γερουσία των ΗΠΑ

Είναι η πρώτη γυναίκα που θα αναλάβει Υπουργός Οικονομικών στις Ηνωμένες Πολιτείες

Κλειστά και το 2021 τα σύνορα της Νέας Ζηλανδίας λόγω της πανδημίας

Η χώρα έχει καταφέρει να καταγράψει μόνο 1.927 κρούσματα μέχρι στιγμής

tv news

O Οδυσσέας αντιμετωπίζει ένα ακόμα επεισόδιο με την όραση του...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Ο Παύλος ενημερώνει τον Δημήτρη πως η Ελένη γνωρίζει τα σκοτεινά μυστικά τους...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 26/01/2021 - 10:15DEAL