Ψυχαγωγία

Εικόνες βιβλική καταστροφής! Η αυτοψία της Αποστολίας Ζώη που σοκάρει!

Κανέναν δεν άφησε ασυγκίνητο η ανείπωτη τραγωδία στην Ανατολική Αττική. Ο απολογισμός είναι τραγικός,  με πολλούς ανθρώπους να χάνουν την ζωή τους και πολλοί να είναι τραυματισμένοι ή αγνοούμενοι.

Πολύς ήταν ο κόσμος που από την πρώτη στιγμή έσπευσε στην περιοχή, για να βοηθήσει με οποιοδήποτε τρόπο μπορεί, ενώ μέσα σε αυτούς και η Αποστολία Ζώη με τον Μάνο Πίντζη.

Η γνωστή τραγουδίστρια, βρέθηκε στην περιοχή Μάτι και οι εικόνες αλλά και τα λόγια τα οποία μοιράστηκε μέσα από τον προσωπικό της λογαριασμό στο Instagram, είναι συγκλονιστικές.

"Έχω περάσει από όλα τα συναισθήματα αυτές τις μέρες όπως και οι περισσότεροι από εμάς. Είχα την ανάγκη να πάω να βοηθήσω από κοντά χωρίς να ξέρω τι μπορώ να προσφέρω. Έτσι ακριβώς όπως θα ήθελα κι οι άλλοι να κάνουν για μένα. Αντίκρισα ένα παράδεισο που είχε μετατραπεί σε κόλαση. Ανθρώπους σε απόγνωση να ψάχνουν τις οικογένειές τους. Άλλους να προσπαθούν να μαζέψουν απελπισμένα τις κατεστραμμένες τους περιουσίες.Συντρίμμια παντού.Στάχτη στον αέρα,αποπνικτική ατμόσφαιρα.Άκουσα ιστορίες που δεν τις χωράει ο νους σου για το τι διαδραματίστηκε εκείνες τις ώρες.Ιστορίες που σε στοιχειώνουν. Ειδα όμως κι αλληλεγγύη,αγάπη και ανθρώπους σαν μια γροθιά.Οι προμήθειες δεν σταμάτησαν να έρχονται και οι άγνωστοι γινόντουσαν φίλοι κι ένα "χέρι βοηθείας" είτε κυριολεκτικά είτε ψυχολογικά.Ένιωσα περηφάνια και συγκίνηση. Παραμέρησα την οργή που είχα πριν φτάσω εκεί και άρχισα να ψάχνω για οποιοδήποτε ίχνος ζωής,με όσο θάρρος είχα,αφού δεν ήξερα τι μπορεί να αντικρίσω μέσα στα ερείπια.Μέχρι που έδυσε ο ήλιος και τα πόδια μου δεν με κρατούσαν.Έφυγα από εκεί κι η καρδιά μου πήγαινε να σπάσει.Η Ελλάδα του 2018 με έχει απογοητεύσει και μ'έχει εξοργίσει.Για τους Έλληνες όμως μόνο περηφάνια νιώθω.Προσεύχομαι για τις οικογένειες που από τη μια μέρα στην άλλη άλλαξε η ζωή τους τόσο τραγικά.Η θλίψη μου είναι τεράστια.Η σκέψη μου είναι μαζί σας. #prayforgreece

Υ.γ.Μερικες εικόνες από αυτά που αντικρίσαμε με πόνο ψυχής στο οδοιπορικό μας με τον @manos_pintzis.Θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα μας.Ας βοηθήσουμε όλοι όπως μπορούμε.???
Μάτι Τετάρτη 25.07.2018

Δείτε την σχετική ανάρτηση:

 

Επόμενο άρθρο

Ταυτοποιήθηκε η σορός του συζύγου της Χρύσας Σπηλιώτη,Δημήτρη Τουρναβίτη(BINTEO)

Δεν υπάρχουν ωστόσο νεότερα για την Χρύσα Σπηλιώτη που συνεχίζει να αγνοείται
27/07/2018 - 12:42

ΣχετικέςΕιδήσεις

H Αποστολία Ζώη μιλά για την απώλεια των γονιών της και συγκινεί

Όσα δήλωσε η τραγουδίστρια και η βοήθεια που ζήτησε από ειδικό
01/07/2019 - 12:40

H συγκλονιστική εξομολόγηση της Αποστολίας Ζώη - «Ο καρκίνος με διέλυσε.."

Άνοιξε την καρδιά της για τις δύσκολες στιγμές που πέρασε τα τελευταία τέσσερα χρόνια..
09/11/2018 - 12:47

Σάκης Τανιμανίδης και Χριστίνα Μπόμπα δίπλα στους πληγέντες από τη φωτιά (ΦΩΤΟ)

Βρέθηκαν στο Κόκκινο Λιμανάκι και βοήθησαν όπως μπορούσαν τον στρατό και τους εθελοντές
28/07/2018 - 12:04

Η Άννα Βίσση ακύρωσε τη συναυλία της στο Μαρούσι σε ένδειξη πένθους

Έδειξε για ακόμα μία φορά το ανθρώπινο της πρόσωπο και έβαλε την δουλειά σε δεύτερη μοίρα
28/07/2018 - 11:22

Τα ζώα, είναι τα άφωνα θύματα της φονικής πυρκαγιάς (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Η συγκλονιστική ιστορία μίας γάτας, που υιοθέτησε ορφανά γατάκια και δίνει μαθήματα ζωής
26/07/2018 - 18:57

Αποστολία Ζώη: Το συγκινητικό μήνυμα για τον θάνατo του πατέρα της

"Ότι και να κάνω όμως, πάλι όλα πρέπει να συνεχίσουν χωρίς εσένα..μέχρι ν' ανταμώσουμε..."
20/07/2018 - 15:07

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αίσιο τέλος στην υπόθεση εξαφάνισης 50χρονης από το σπίτι που εργαζόταν

Απουσίαζε από την Κυριακή και η Αστυνομία ζητούσε τη βοήθεια των πολιτών για εντοπισμό της

"Καταζητείται λεοντόψαρο νεκρό ή τηγανισμένο" (BINTEO)

Βούτηξαν και καθάρισαν το ναυάγιο Ζηνοβία από τα λεοντόψαρα και μετά...τα τηγάνισαν

Απάτη στο όνομα των...Κυπριακών Ταχυδρομείων (ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα που λαμβάνουν εκατοντάδες πολίτες στα κινητά τους τηλέφωνα
Ελλάδα

Νεαρός φέρεται να ομολόγησε ότι σκότωσε την Αμερικανίδα βιολόγο

Τα ίχνη που οδήγησαν τις αρχές στη σύλληψη του 27χρονου Έλληνα

29χρονη ανάγκαζε την ανήλικη κόρη της να ζητιανεύει

Αδιαφορούσε αν το 11χρονο κορίτσι αντιμετώπιζε κινδύνους

Αποζημίωση ζητά η οικογένεια της 8χρονης που χτυπήθηκε από αδέσποτη σφαίρα

"Είναι ένας Γολγοθάς" δηλώνει ο δικηγόρος Ανδρέας Μήτσαινας
Διεθνή

Ερντογάν: Νέος στόχος η από κοινού παραγωγή S-400 με τη Ρωσία

"Όσο έχουμε στρατιώτες, αστυνομία και ευφυΐα, κανένας δεν μας αγγίζει"

Ο Άλαν Τούρινγκ το νέο πρόσωπο στο χαρτονόμισμα των 50 λιρών

Δικαίωση για τον "πατέρα" της Πληροφορικής που ευνουχίστηκε επειδή ήταν ομοφυλόφιλος

Τραγική κατάληξη είχε η εξαφάνιση 9χρονου κοριτσιού στην Κίνα

Το άψυχο σώμα της εντοπίστηκε στη θάλασσα με τις αρχές να αποκλείουν να ήταν ατύχημα

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

Ο Ηλίας μένει μόνος στο σπίτι,όταν ξαφνικά εισβάλλει μια γνωριμία απ’το παρελθόν

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 16/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ