Ψυχαγωγία

Η Τζένιφερ Άνιστον έχασε πολλούς ρόλους εξαιτίας των... κιλών της

Να χάσει τουλάχιστον 13 κιλά ζητήθηκε από την Τζένιφερ Άνιστον πριν αναλάβει τον ρόλο της Ρέιτσελ Γκριν στη δημοφιλή τηλεοπτική σειρά «Τα φιλαράκια».
 
Η αποκάλυψη γίνεται σε ένα νέο βιβλίο με αφορμή την συμπλήρωση 25 χρόνων από το πρώτο επεισόδιο της σειράς. 
 
Ο συγγραφέας του βιβλίου «Generation Friends: An Inside Look at the Show That Defined a Television Era», Σολ Αούστερλιτς, δήλωσε ότι είχαν πει στη ηθοποιό ότι είναι «πολύ χοντρή» για διάφορους ρόλους που είχε διεκδικήσει.
 
«Πρέπει να χάσεις τουλάχιστον 13 κιλά εάν θέλεις να μείνεις στο Χόλιγουντ», είχε πει ο ατζέντης της, στην ηθοποιό.
 
«Το Λος Άντζελες ήταν πολύ δύσκολο μέρος για τους ηθοποιούς και ιδιαίτερα για τις γυναίκες. Είχε λίγα παραπάνω κιλά, όλοι, όμως, μπορούσαν να δουν ότι είναι όμορφη, αλλά σε μία εκπομπή... η κάμερα πρόσθετε άλλα δέκα κιλά», τόνισε ο Σολ Αούστερλιτς. 
 
Η Τζένιφερ μίλησε για το θέμα αυτό σε μια παλιότερη συνέντευξή της στο περιοδικό Rolling Stone. Παραδέχτηκε ότι δεν μπορούσε να σκεφτεί ότι ο ατζέντης της ήταν ειλικρινής μαζί της, όσον αφορά το βάρος της.
 
«Ο ατζέντης μου, μού το είχε πει ευθέως. Ήταν ό,τι καλύτερο μπορούσε να κάνει ποτέ. Το αηδιαστικό με το Χόλιγουντ ήταν ότι δεν είχα κάνει πολλές δουλειές γιατί ήμουν χοντρή», είχε πει η ηθοποιός και παραδέχτηκε ότι η αλλαγή στις διατροφικές της συνήθειες ήταν μία σοφή απόφαση.

Πηγή
ΑΠΕ-ΜΠΕ
Επόμενο άρθρο

Νταλάρας για Ρουβά: «Το περιεχόμενο των τραγουδιών του ήταν κοντά στο τίποτα»

Η αξία της γλώσσας και οι δηλώσεις που θα συζητηθούν
19/09/2019 - 15:40

ΣχετικέςΕιδήσεις

Και όμως η Τζένιφερ Άνιστον είχε "κρυφό" λογαριασμό στο Instagram!

Ο λόγος που είχε ψεύτικο λογαριασμό πριν την "επίσημη" είσοδο της στα social media
18/10/2019 - 09:33

Η "κόντρα" Τζένιφερ Άνιστον-Μέγκαν Μαρκλ στο Instagram και η... νικήτρια!

Μάθετε ποιο ρεκόρ κατάφερε να ξεπεράσει η γνωστή ηθοποιός
17/10/2019 - 12:23

"Υπέκυψε" η Τζένιφερ Άνιστον:Έκανε...Instagram και "έσπασε" ρεκόρ σε likes(ΦΩΤΟ)

Το reunion με τα... Φιλαράκια και τα 2.5 εκατομμύρια likes σε λίγες ώρες
15/10/2019 - 20:04

"Με έλεγαν χοντρή, με έβαλαν να χάσω...15 κιλά για να παίξω στα Φιλαράκια"

Καταπέλτης η Τζένιφερ Άνιστον για το bullying που δέχθηκε για το σώμα της
20/09/2019 - 11:46

Η Τζένιφερ Άνιστον μιλά για τα... 50 και τον λόγο που δεν έχει social media!

Έγινε 50 ετών και αποκαλύπτει τι είναι αυτό που δεν της αρέσει στο να μεγαλώνει
06/09/2019 - 09:14

Μπραντ Πιτ-Τζένιφερ Άνιστον: Η αποκάλυψη για τη σχέση τους που δεν ξέραμε...

Το μυστικό που πρόδωσαν, τα ραντεβού και η συχνή επικοινωνία ετών
09/08/2019 - 10:48

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Mήπως έχετε δει τη 16χρονη Rooza από το Ιράν; (ΦΩΤΟ)

Καταγγέλθηκε στην Αστυνομία ότι ελλείπει από την οικία της στη Λευκωσία

Τίποτα ύποπτο ή επικίνδυνο στις βαλίτσες έξω από το σπίτι του serial killer

Τι αναφέρει η Αστυνομία για τις έρευνες που διεξήγαγε το πρωί στη Λακατάμια

19χρονη: "Είμαι πολύ καλά μορφωμένη και δεν υπάρχει περίπτωση να τα έγραψα εγώ"

Tι ισχυρίζεται η κατηγορούμενη στην υπόθεση "ομαδικού βιασμού" για την κατάθεση της
Ελλάδα

Ελλάδα: Πολιτική αντιπαράθεση για το "όχι" των Ευρωπαίων στη Β. Μακεδονία

Ο ΣΥΡΙΖΑ επιτέθηκε στην Κυβέρνηση και έλαβε σκληρή απάντηση

Ελλάδα: Εντοπίστηκε αποθήκη με πάνω από 30.000 είδη «μαϊμού»

Συνελήφθησαν πέντε άτομα και σε βάρος τους σχηματίσθηκε δικογραφία
Διεθνή

Οι Κούρδοι πετούν ντομάτες στα αμερικανικά κομβόι στη Συρία (ΒΙΝΤΕΟ)

Κάποτε τους υποδέχονταν με λουλούδια ως ήρωες

Brexit: Απορρίφθηκε νέα ψηφοφορία στη Βουλή επί της συμφωνίας εξόδου

Ο Πρόεδρος της Βουλής είπε όχι στον Μπόρις Τζόνσον

Ινδία: Γιατί φόρεσαν χαρτόκουτα στα κεφάλια μαθητών;

Το αμφιλεγόμενο μέτρο που προκάλεσε μεγάλες αντιδράσεις

tv news

Ο Μάξιμος σε αναμονή των αποτελεσμάτων της εξέτασης DNA δεν μπορεί να πει τίποτα

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα σε μια αμήχανη συνάντηση με Ιωάννα και Μιχάλη, που θα την περιπλέξει...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 21/10/2019 - 18:40ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ