Ψυχαγωγία

Νότα Μία: Το νέο του τηλεπαιχνίδι του Alpha Κύπρου - Πότε κάνει πρεμιέρα(ΒΙΝΤΕΟ)

Η μπάντα βγαίνει στη σκηνή. Σαν συναυλία. Το κοινό ψιθυρίζει τις νότες. Τρεις παίκτες βρίσκουν τα τραγούδια. Το «Νότα Μία» ξεκινά!

Το νέο μουσικό τηλεπαιχνίδι με παρουσιάστρια την Σμαράγδα Καρύδη κάνει πρεμιέρα στον Alpha Κύπρου την Δευτέρα 6 Νοεμβρίου στις 18:30.

Τί θα δούμε...

Καθημερινά, τρεις διαγωνιζόμενοι δοκιμάζονται στα κουπλέ και τα ρεφρέν της ζωής τους. Σκοπός τους είναι να βρουν τα τραγούδια, να απαντήσουν γρήγορα και να κερδίσουν έως και 5.000 ευρώ!

Το «Name that Tune», όπως είναι ο επίσημος τίτλος του παιχνιδιού, ξεκίνησε πριν από 65 χρόνια από το ραδιόφωνο του NBC, πέρασε στην τηλεόραση και από τότε μέχρι σήμερα συνεχίζει να παίζεται αμείωτα σε δεκάδες χώρες παγκοσμίως. Αυτή τη στιγμή σχεδιάζεται να γίνει ακόμα και μιούζικαλ στο Μπρόντγουεϊ.

Το «Νότα Μία» παίζεται σε πέντε γύρους: Στους τρεις πρώτους παίζουν όλοι οι παίκτες, στους δύο επόμενους περνούν οι δύο καλύτεροι και μόνο ένας φτάνει στον τελικό, διεκδικώντας έως και 5.000 ευρώ.

Γιατί από τη μουσική βγαίνεις μόνο κερδισμένος!

«Νότα Μία»: Πρεμιέρα την Δευτέρα 6 Νοεμβρίου, στις 18:30, στον Alpha Κύπρου

Επόμενο άρθρο

Μαρία Έλενα Κυριάκου:Η κόντρα με την Βανδή και η πρόταση για Eurovision (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αποκαλυπτική συνέντευξη που έδωσε στο Cup of Joy
04/11/2017 - 20:29

ΣχετικέςΕιδήσεις

"H Αννούλα του χιονιά" δια χειρός των υιών Μάριου Τόκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκινητικές στιγμές στο αφιέρωμα του Alpha Κύπρου για τον μεγάλο Κύπριο μουσικοσυνθέτη
21/01/2019 - 17:11

Η "Φαμίλια" έγινε η πιο...viral τηλεοπτική σειρά στην κυπριακή τηλεόραση(ΒΙΝΤΕΟ)

Ξεπέρασε το ένα εκατομμύριο προβολές στα social media
17/01/2019 - 17:29

"Παράδοση κατ' οίκον…" στον ALPHA με την Βασιλική Χατζηαδάμου!

Πρεμιέρα με Μιχάλη Σοφοκλέους την Κυριακή 27 Ιανουαρίου στις 21.15
14/01/2019 - 18:03

Game of Thrones: Αυτή είναι η ημερομηνία της πρεμιέρας της τελευταίας σεζόν!

Όλες οι λεπτομέρειες για πολυαναμενόμενη πρεμιέρα το νέο teaser που κυκλοφόρησε
14/01/2019 - 11:58

Θοδωρής Μαραντίνης:"Έδωσα το πρώτο φιλί και άρχιζα να τρέχω από φόβο"(BINTEO)

Δείτε την συνέντευξη των Onirama στον Alpha Κύπρου και τις ευχές τους για το 2019
04/01/2019 - 18:52

Σάρωσε ο ALPHA Κύπρου με Χριστιάνα και Λούη, Παραμονή Πρωτοχρονιάς(ΦΩΤΟ)

Οι τηλεθεατές αποχαιρέτησαν το 2018 και καλωσόρισαν το 2019 στον Alpha!
01/01/2019 - 15:15

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Παραδόθηκαν από το Walk for Truth για επαναπατρισμό τέσσερις τοιχογραφίες 

Στα χέρια της Υπουργού Μεταφορών Βασιλικής Αναστασιάδου

Το χρονικό της σύλληψης για τη διακίνηση ναρκωτικών σε σχολείο στην Πάφο(ΒΙΝΤΕΟ)

Συντονισμένη επιχείρηση πραγματοποίησαν μέλη της ΥΚΑΝ

Τραγικό τέλος για την 69χρονη Ελένη (ΒΙΝΤΕΟ)

Εντοπίστηκε νεκρή στον Ακάμα
Ελλάδα

Εντυπωσιακές εικόνες στην Αργολίδα μετά την υπερπανσέληνο (ΦΩΤΟ)

"Εξαφανίστηκε" η θάλασσα με την κάθοδο του νερού

Στη σκιά επεισοδίων η "Συμφωνία των Πρεσπών" στην Ολομέλεια

Πρόθεση της κυβέρνησης να εξαντληθεί το προβλεπόμενο όριο τριών ημερών συζήτησης

Ο απόηχος των επεισοδίων στο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραυματισμοί, συλλήψεις, χημικά και μαζική επίθεση κατά της κυβέρνησης
Διεθνή

Οι 10 πιο σοβαρές απειλές για το 2019 σύμφωνα με τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας

Η αποφυγή των εμβολίων και οι ανθεκτικοί στα αντιβιοτικά ιοί στον κατάλογο του Π.Ο.Υ.

Mέι προς Βουλευτές για Brexit: Πείτε μου τι θέλετε (ΒΙΝΤΕΟ)

Επιμένει στη διεκδίκηση παραχωρήσεων από την Ευρωπαϊκή Ένωση

tv news

Η Όλγα ετοιμάζεται να υποδεχτεί τη Λήδα αγνοώντας το επικίνδυνο σχέδιο της Σάσας

Η Ελένη προχωράει το διαζύγιο με τον Ορφέα... «To Τατουάζ» Τρίτη: Νέο Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Ρένα μαθαίνει ότι έχει πρόβλημα στο να κάνει παιδί κι απογοητεύεται πολύ...

Θα πει την αλήθεια στον Αντρέα; «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 22/01/2019 - 06:10ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΘΚΙΑ