Ψυχαγωγία

Πρώτος ο ALPHA Κύπρου για ΟΛΟ τον Μάιο!

Άλλη μια σημαντική επιτυχία στις μετρήσεις τηλεθέασης καταγράφει ο ALPHA Κύπρου. Για ολόκληρο το μήνα Μάιο ο ALPHA Κύπρου κατάφερε να ξεχωρίσει ως πρώτο κανάλι σε σύνολο πληθυσμού, καταγράφοντας μάλιστα εξαιρετικές επιδόσεις σε όλα τα Δυναμικά Κοινά.

Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία της AGB Nielsen, για ολόκληρο τον μήνα Μάιο, ο ALPHA Κύπρου ήταν πρώτο σε τηλεθέαση κανάλι σε σύνολο πληθυσμού με ποσοστό 14,6%, στην δεύτερη θέση τερμάτισε το ΣΙΓΜΑ με 13,9%, στην τρίτη θέση ήταν το ΡΙΚ1 με 12,9%, ακολουθεί ο ΑΝΤ1 με 11,9% και τέλος το OMEGA με 9,4%.

s

 

Σε ότι αφορά τα Δυναμικά Κοινά 18 – 54 για ολόκληρο το μήνα Μάιο ο ALPHA Κύπρου ήταν στην πρώτη θέση με 16,2%, ενώ στο ιδιαίτερα σημαντικό Εμπορικό κοινό – κατηγορία Γυναίκες 25 – 54 ο ALPHA Κύπρου ήταν και πάλι στην πρώτη θέση με ποσοστό 19,3%. 

 

a

 

a

 

Επόμενο άρθρο

Οι ευχές της Χριστιάνας για την δεύτερη επέτειο γάμου με τον Εφραίμ! (ΦΩΤΟ)

Οι φωτογραφίες που δημοσίευσε η αγαπημένη παρουσιάστρια
04/06/2019 - 10:48

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το "Κάρμα"...επιστρέφει με αληθινές ιστορίες των πιο στυγερών εγκλημάτων(ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε το πρώτο teaser της σειράς και όλα όσα θα δούμε
03/12/2019 - 12:10

"Πήγαινα στα χτίσματα με πείραζαν και μου πέταγαν πέτρες επειδή ήμουν κωφός"

"Είμαι περήφανη για τους γονείς μου που είναι κωφοί" - Η ιστορία αγάπης στις "24 Ώρες"
30/11/2019 - 19:49

Οι "360 μοίρες" στα άδυτα της περίκλειστης πόλης της Αμμοχώστου(ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονιστικές μαρτυρίες από τους Ε/κ που είδαν το σπίτι τους μετά από 45 χρόνια
24/11/2019 - 13:17

Πέντε νέα πρόσωπα που δεν περιμέναμε στις «8 ΛΕΞΕΙΣ» του ALPHA Κύπρου(ΦΩΤΟ)

Τα πάντα ανατρέπονται. Τίποτα δεν θα είναι ίδιο, με όσα θα …αποκαλυφθούν!
06/11/2019 - 21:49

"Είπα στην μητέρα μου ότι είμαι...gay και δεν το δέχθηκε"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα θα δούμε στο Soundtrack of love, την Κυριακή στις 21:15
02/11/2019 - 20:16

Ο Τάκης Ζαχαράτος "υποκλίνεται" στο...Λούης Night Show!(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ήταν η πιο διασκεδαστική και απολαυστική συνέντευξη που έχω δώσει ποτέ...¨"
01/11/2019 - 22:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Το χαλούμι έχει "κατακτήσει" την Μεγάλη Βρετανία (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα από τα πιο σημαντικά κυπριακά προϊόντα τα οποία συνεχίζουν να αγοράζουν οι Βρετανοί

Ο Alpha στη Ζιμπάμπουε: Ένα μοναδικό ταξίδι με την Action Aid Ελλάδος (ΒΙΝΤΕΟ)

"Κλείνω τα μάτια...βλέπω τα χαμόγελα...τα βλέμματα...Πήγα φτωχή και έφυγα πλούσια"
Ελλάδα

Αιγάλεω: Έκρυβε εργαστήριο καλλιέργειας κάνναβης στη...ντουλάπα του

Οργανωμένο και εξοπλισμένο εργαστήριο-φυτώριο, υδροπονικής καλλιέργειας

Κ. Μητσοτάκης: «Δε φοβόμαστε θερμό επεισόδιο με την Τουρκία»

Όσα δήλωσε ο Πρωθυπουργός της Ελλάδος για την τουρκική προκλητικότητα στην εφημερίδα Bild
Διεθνή

Ερντογάν: Αν χρειαστεί θα κλείσουμε τη βάση των Αμερικανών στο Ιντσιρλίκ

"Ίσως και η Άγκυρα θα έπρεπε να αναγνωρίσει την "γενοκτονία των ιθαγενών Αμερικανών"

Την αποχώρηση 4.000 στρατιωτών από το Αφγανιστάν θα ανακοινώσει η Ουάσινγκτον

Σε αντάλλαγμα θα έπρεπε να δεσμευθούν ότι δεν θα αφήνουν πλέον να δρουν "τρομοκράτες"

Στην Κωνσταντινούπολη ο πρόεδρος της Λιβύης Αλ Σαρατς (ΒΙΝΤΕΟ)

Τον υποδέχθηκε ο Τούρκος Πρόεδρος, Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν

tv news

Η Αλεξία προχωρά στο να αναλάβει εξ ολοκλήρου την διαχείριση της περιουσίας της

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο»
Alpha TV Κύπρου

Μια απρόσμενη αποκάλυψη για τη Μαρίνα και το σκοτεινό σχέδιο του Νίκου...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 15/12/2019 - 23:20ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ