Ψυχαγωγία

Σίμος Τσιάκκας:Το Βουράτε Γειτόνοι θα είναι η αφετηρία για τον κινηματογράφο μας

Ο Σίμος Τσιάκκας βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για όλα. Τα σεμινάρια τα οποία συμμετέχει έχοντας δική του εταιρία, τη ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" αλλά και τα μελλοντικά του σχέδια.

"Δημιούργησα την εταιρία, όταν κατάλαβα ότι μετά τα 18 έχεις πάρα πολλά να μάθω. Όταν αντιλήφθηκα ότι ο ανθρώπινος εγκέφαλος μπορεί να δημιουργήσει τα πάντα και ότι μπορείς να ζήσεις το όνειρο σου και να έχεις μια επιτυχημένη σχέση, θέλησα να το δείξω και στον κόσμο.

Μοιράστηκα την άβολη στιγμή που έπρεπε να επαναστατήσω και να πω ότι δεν θέλω να είμαι σε μια δουλειά που να μην μου αρέσει και ότι θα γίνω αναγνωρίσιμος, γνωστός. Την ώρα που θα δηλώσεις κάτι πρέπει να είναι λίγο τρελό. 

Απόφαση-πίστη-δράση, τρεις λέξεις που μπορούν να σου αλλάξουν τη ζωή και πρέπει να ακολουθούμε. Η ζωή είναι 10% ότι μας συμβαίνει και 90% όπως αντιδρούμε.

Στη ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" ο Γιώργος Τσιάκκας είχε πει αν ήξερα πόσες δυσκολίες είχε δεν θα έπαιρνα την απόφαση να το κάνω. Και είναι αυτό που του είπα "όταν ξεκινάς δεν σκέφτεσαι το πως αλλά με τη θέληση θα έρθει". Και ήρθε μια απίστευτη ταινία...

17 Φλεβάρη κάνει πρεμιέρα στη Νέα Υόρκη και 21 Μαρτίου στην Κύπρο, σε όλα τα σινεμά. "Ζήνα Πάλας", Νέο Mall, σε όλα τα K-Cineplex, στο Ρίο στη Λεμεσό, στο Ξένιο στο Παραλίμνι. Ήταν ένα μαγικό τρόπο που θα ξανασυναντηθούμε μετά από χρόνια. Η χημεία, η αγάπη ήταν όλα μαγικά. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ταινία εξωτερικού, θα έχει ελικόπτερα, γερανούς, μηχανήματα εξωτερικού και δεν κάναμε καθόλου εκπτώσεις. Ακυρώσαμε 12ωρο γύρισμα γιατί δεν μας κολλούσε μια μικρή λεπτομέρεια...

Ο Στάμος Τσάμης, ένας φοβερός σκηνοθέτης έκατσε και είδε 400 επεισόδια, ως καινούργιος και μελέτησε με αγάπη και σεβασμό το project, λες και ήταν κομμάτι από την αρχή.

Η ταινία αυτή θα είναι μια αφετηρία για τον κινηματογράφο της Κύπρου

Δείτε όλη την συνέντευξη στην Χριστιάνα Αριστοτέλους

Επόμενο άρθρο

Ο Λούης...προκαλεί την Αστέρω με "έπαθλο" να χάσει 20 κιλά (ΒΙΝΤΕΟ)

Η μεγάλη απόφαση του Πατσαλίδη και το ...ρίσκο που μάλλον κέρδισε!
07/02/2019 - 14:17

ΣχετικέςΕιδήσεις

Είναι γεγονός! Η Ναστάζια έτοιμη να μαγέψει και την... Ελλάδα!

Ήρθε η στιγμή οι "καλαμαράδες" να τρέξουν με τους Γειτόνους
06/04/2019 - 11:44

Η "εισβολή των Γειτόνων" στο... Λούης Night Show! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ναστάζια, ο Αρτεμάκης, η Βαθούλα, ο Όμορφος και ο Κάττος μαζί με τον Λούη
30/03/2019 - 15:22

Όλα όσα έγιναν στην λαμπερή πρεμιέρα της ταινίας "Βουράτε Γειτόνοι" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσαν οι πρωταγωνιστές της πολυαναμενόμενης ταινίας
21/03/2019 - 16:40

Βουράτε Γειτόνοι: H εντυπωσιακή είσοδος των πρωταγωνιστών με...διπλοκάμπινο

Η Πέπα και Ρίκκος μαζί σε μια ανατρεπτική άφιξη στην μεγάλη πρεμιέρα της ταινίας
21/03/2019 - 12:22

Χριστόφορος Χριστοφόρου: "Μου έτυχε να παίξω σε θέατρο με οκτώ θεατές" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψε για την ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" λίγες μέρες πριν την πρεμιέρα
17/03/2019 - 16:46

Στάμος Τσάμης:O σκηνοθέτης της ταινίας "Βουράτε Γειτόνοι" στο AlphaNews.Live!

To story της ταινίας, οι εκπλήξεις, οι δυσκολίες, η συνεργασία και το νεό στοίχημα
24/02/2019 - 17:49

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Aνθρώπινος παράγοντας ή έλλειψη μέτρων η αιτία των θανατηφόρων; (ΒΙΝΤΕΟ)

Προβληματισμός στις τάξεις της Αστυνομίας για την ραγδαία αύξηση των θυμάτων της ασφάλτου

Nέος "πόλεμος" για την παραλία της Λάρας (ΒΙΝΤΕΟ)

Διαδήλωση προγραμματίζουν οι κάτοικοι. αντι-διαδήλωση οι περιβαλλοντικές οργανώσεις

Ήξερε η ΠΑΣΥΚΙ για την μη προσέλευση γιατρών στο ΤΑΕΠ Πόλης Χρυσοχούς (ΒΙΝΤΕΟ)

Πλήρης κάλυψη της συντεχνίας στους δύο εναπομέιναντες γιατρούς στο νοσηλευτήριο
Ελλάδα

Εντοπίστηκαν νεκροί οι δύο δύτες που χάθηκαν στην Κάρπαθο

Είχαν καταδυθεί για υποβρύχιες δραστηριότητες σε βάθος 45 μέτρων εντός σπηλιάς

Αγνοούνται δύο δύτες που βούτηξαν στα 45 μέτρα στην Κάρπαθο

Καταδύθηκαν το μεσημέρι του Σαββάτου για υποβρύχιες δραστηριότητες εντός σπηλιάς

Όταν Έλληνες ζούσαν στα...Ιμαλάια (ΒΙΝΤΕΟ)

Επιστήμονες εντόπισαν οστά ανθρώπων που είχαν καταγωγή την Ελλάδα
Διεθνή

Ιδού η αλήθεια για το πόδι του Βρετανού Πρωθυπουργού στο τραπεζάκι του Μακρόν

Δημοσιογράφος του Reuters αποκαλύπτει το παρασκήνιο της επίμαχης φωτογραφίας

"Έσβησε" η Erika Zak, η μητέρα που ενέπνευσε εκατομμύρια ανθρώπους

Η μεγάλη μάχη που έδωσε για να κρατηθεί στη ζωή και το γράμμα που άφησε στην κόρη της

3D σαρωτές αποσκευών βάζουν τέλος στους περιορισμούς υγρών στα αεροπλάνα

Πως λειτουργεί η νέα τεχνολογία, τι προσφέρει και σε ποια αεροδρόμια έχει ήδη εφαρμοσθεί

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 25/08/2019 - 23:45ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ