Ψυχαγωγία

Σίμος Τσιάκκας:Το Βουράτε Γειτόνοι θα είναι η αφετηρία για τον κινηματογράφο μας

Ο Σίμος Τσιάκκας βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για όλα. Τα σεμινάρια τα οποία συμμετέχει έχοντας δική του εταιρία, τη ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" αλλά και τα μελλοντικά του σχέδια.

"Δημιούργησα την εταιρία, όταν κατάλαβα ότι μετά τα 18 έχεις πάρα πολλά να μάθω. Όταν αντιλήφθηκα ότι ο ανθρώπινος εγκέφαλος μπορεί να δημιουργήσει τα πάντα και ότι μπορείς να ζήσεις το όνειρο σου και να έχεις μια επιτυχημένη σχέση, θέλησα να το δείξω και στον κόσμο.

Μοιράστηκα την άβολη στιγμή που έπρεπε να επαναστατήσω και να πω ότι δεν θέλω να είμαι σε μια δουλειά που να μην μου αρέσει και ότι θα γίνω αναγνωρίσιμος, γνωστός. Την ώρα που θα δηλώσεις κάτι πρέπει να είναι λίγο τρελό. 

Απόφαση-πίστη-δράση, τρεις λέξεις που μπορούν να σου αλλάξουν τη ζωή και πρέπει να ακολουθούμε. Η ζωή είναι 10% ότι μας συμβαίνει και 90% όπως αντιδρούμε.

Στη ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" ο Γιώργος Τσιάκκας είχε πει αν ήξερα πόσες δυσκολίες είχε δεν θα έπαιρνα την απόφαση να το κάνω. Και είναι αυτό που του είπα "όταν ξεκινάς δεν σκέφτεσαι το πως αλλά με τη θέληση θα έρθει". Και ήρθε μια απίστευτη ταινία...

17 Φλεβάρη κάνει πρεμιέρα στη Νέα Υόρκη και 21 Μαρτίου στην Κύπρο, σε όλα τα σινεμά. "Ζήνα Πάλας", Νέο Mall, σε όλα τα K-Cineplex, στο Ρίο στη Λεμεσό, στο Ξένιο στο Παραλίμνι. Ήταν ένα μαγικό τρόπο που θα ξανασυναντηθούμε μετά από χρόνια. Η χημεία, η αγάπη ήταν όλα μαγικά. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ταινία εξωτερικού, θα έχει ελικόπτερα, γερανούς, μηχανήματα εξωτερικού και δεν κάναμε καθόλου εκπτώσεις. Ακυρώσαμε 12ωρο γύρισμα γιατί δεν μας κολλούσε μια μικρή λεπτομέρεια...

Ο Στάμος Τσάμης, ένας φοβερός σκηνοθέτης έκατσε και είδε 400 επεισόδια, ως καινούργιος και μελέτησε με αγάπη και σεβασμό το project, λες και ήταν κομμάτι από την αρχή.

Η ταινία αυτή θα είναι μια αφετηρία για τον κινηματογράφο της Κύπρου

Δείτε όλη την συνέντευξη στην Χριστιάνα Αριστοτέλους

Επόμενο άρθρο

Ο Λούης...προκαλεί την Αστέρω με "έπαθλο" να χάσει 20 κιλά (ΒΙΝΤΕΟ)

Η μεγάλη απόφαση του Πατσαλίδη και το ...ρίσκο που μάλλον κέρδισε!
07/02/2019 - 14:17

ΣχετικέςΕιδήσεις

Είναι γεγονός! Η Ναστάζια έτοιμη να μαγέψει και την... Ελλάδα!

Ήρθε η στιγμή οι "καλαμαράδες" να τρέξουν με τους Γειτόνους
06/04/2019 - 11:44

Η "εισβολή των Γειτόνων" στο... Λούης Night Show! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ναστάζια, ο Αρτεμάκης, η Βαθούλα, ο Όμορφος και ο Κάττος μαζί με τον Λούη
30/03/2019 - 15:22

Όλα όσα έγιναν στην λαμπερή πρεμιέρα της ταινίας "Βουράτε Γειτόνοι" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσαν οι πρωταγωνιστές της πολυαναμενόμενης ταινίας
21/03/2019 - 16:40

Βουράτε Γειτόνοι: H εντυπωσιακή είσοδος των πρωταγωνιστών με...διπλοκάμπινο

Η Πέπα και Ρίκκος μαζί σε μια ανατρεπτική άφιξη στην μεγάλη πρεμιέρα της ταινίας
21/03/2019 - 12:22

Χριστόφορος Χριστοφόρου: "Μου έτυχε να παίξω σε θέατρο με οκτώ θεατές" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψε για την ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" λίγες μέρες πριν την πρεμιέρα
17/03/2019 - 16:46

Στάμος Τσάμης:O σκηνοθέτης της ταινίας "Βουράτε Γειτόνοι" στο AlphaNews.Live!

To story της ταινίας, οι εκπλήξεις, οι δυσκολίες, η συνεργασία και το νεό στοίχημα
24/02/2019 - 17:49

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μαρτυρίες: Ο 35χρονος προσπάθησε να "ψαρέψει" γυναίκες από την πλατεία Σολωμού

Προφασιζόταν ότι αναζητούσε οικιακή βοηθό για τη γιαγιά του που αντιμετώπιζε προβλήματα

17 νέες συλλήψεις νεαρών για άναμμα φωτιάς έξω από εκκλησία

Συνελήφθησαν ως "αλήτες και περιπλανώμενοι"

Εντοπίστηκε και είναι καλά η 79χρονη που έλειπε από το σπίτι της

Εντοπίστηκε και νεαρός που έλειπε από τον Φεβρουάριο
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα
Διεθνή

Βολιβία: Τουλάχιστον 25 νεκροί από λεωφορείο που έπεσε σε χαράδρα

Το δυστύχημα συνέβη σε απόσταση 90 χλμ βόρεια της Λα Πας

Τρόπους να φύγουν από τη Σρι Λάνκα ψάχνουν οι τουρίστες

Τα μέτρα ασφαλείας ενισχύθηκαν και ένοπλοι φρουροί έχουν πάρει θέση σε εισόδους

Σκληρή απάντηση Τσαβούσογλου στις ΗΠΑ για πετρέλαιο Ιράν

Στην απόφαση των ΗΠΑ να τερματίσουν τις εξαιρέσεις οκτώ χωρών στις εισαγωγές πετρελαίου

tv news

Η εξαφάνιση της Ελένης ανησυχεί τους πάντες και κυρίως τον Αλέξανδρο...

Η είδηση της δολοφονίας του Μάνου τους σοκάρει όλους... «To Τατουάζ» Τρίτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«16 Γράμματα» Η νέα μίνι σειρά τριών επεισοδίων, σε σενάριο Θέας Χριστοδουλίδου

Ένας παράφορος έρωτας μεταξύ δύο νεαρών, την Μεγάλη Εβδομάδα στον Alpha Kύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 23/04/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ