Ψυχαγωγία

Σίμος Τσιάκκας:Το Βουράτε Γειτόνοι θα είναι η αφετηρία για τον κινηματογράφο μας

Ο Σίμος Τσιάκκας βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για όλα. Τα σεμινάρια τα οποία συμμετέχει έχοντας δική του εταιρία, τη ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" αλλά και τα μελλοντικά του σχέδια.

"Δημιούργησα την εταιρία, όταν κατάλαβα ότι μετά τα 18 έχεις πάρα πολλά να μάθω. Όταν αντιλήφθηκα ότι ο ανθρώπινος εγκέφαλος μπορεί να δημιουργήσει τα πάντα και ότι μπορείς να ζήσεις το όνειρο σου και να έχεις μια επιτυχημένη σχέση, θέλησα να το δείξω και στον κόσμο.

Μοιράστηκα την άβολη στιγμή που έπρεπε να επαναστατήσω και να πω ότι δεν θέλω να είμαι σε μια δουλειά που να μην μου αρέσει και ότι θα γίνω αναγνωρίσιμος, γνωστός. Την ώρα που θα δηλώσεις κάτι πρέπει να είναι λίγο τρελό. 

Απόφαση-πίστη-δράση, τρεις λέξεις που μπορούν να σου αλλάξουν τη ζωή και πρέπει να ακολουθούμε. Η ζωή είναι 10% ότι μας συμβαίνει και 90% όπως αντιδρούμε.

Στη ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" ο Γιώργος Τσιάκκας είχε πει αν ήξερα πόσες δυσκολίες είχε δεν θα έπαιρνα την απόφαση να το κάνω. Και είναι αυτό που του είπα "όταν ξεκινάς δεν σκέφτεσαι το πως αλλά με τη θέληση θα έρθει". Και ήρθε μια απίστευτη ταινία...

17 Φλεβάρη κάνει πρεμιέρα στη Νέα Υόρκη και 21 Μαρτίου στην Κύπρο, σε όλα τα σινεμά. "Ζήνα Πάλας", Νέο Mall, σε όλα τα K-Cineplex, στο Ρίο στη Λεμεσό, στο Ξένιο στο Παραλίμνι. Ήταν ένα μαγικό τρόπο που θα ξανασυναντηθούμε μετά από χρόνια. Η χημεία, η αγάπη ήταν όλα μαγικά. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ταινία εξωτερικού, θα έχει ελικόπτερα, γερανούς, μηχανήματα εξωτερικού και δεν κάναμε καθόλου εκπτώσεις. Ακυρώσαμε 12ωρο γύρισμα γιατί δεν μας κολλούσε μια μικρή λεπτομέρεια...

Ο Στάμος Τσάμης, ένας φοβερός σκηνοθέτης έκατσε και είδε 400 επεισόδια, ως καινούργιος και μελέτησε με αγάπη και σεβασμό το project, λες και ήταν κομμάτι από την αρχή.

Η ταινία αυτή θα είναι μια αφετηρία για τον κινηματογράφο της Κύπρου

Δείτε όλη την συνέντευξη στην Χριστιάνα Αριστοτέλους

Επόμενο άρθρο

Ο Λούης...προκαλεί την Αστέρω με "έπαθλο" να χάσει 20 κιλά (ΒΙΝΤΕΟ)

Η μεγάλη απόφαση του Πατσαλίδη και το ...ρίσκο που μάλλον κέρδισε!
07/02/2019 - 14:17

ΣχετικέςΕιδήσεις

Είναι γεγονός! Η Ναστάζια έτοιμη να μαγέψει και την... Ελλάδα!

Ήρθε η στιγμή οι "καλαμαράδες" να τρέξουν με τους Γειτόνους
06/04/2019 - 11:44

Η "εισβολή των Γειτόνων" στο... Λούης Night Show! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ναστάζια, ο Αρτεμάκης, η Βαθούλα, ο Όμορφος και ο Κάττος μαζί με τον Λούη
30/03/2019 - 15:22

Όλα όσα έγιναν στην λαμπερή πρεμιέρα της ταινίας "Βουράτε Γειτόνοι" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσαν οι πρωταγωνιστές της πολυαναμενόμενης ταινίας
21/03/2019 - 16:40

Βουράτε Γειτόνοι: H εντυπωσιακή είσοδος των πρωταγωνιστών με...διπλοκάμπινο

Η Πέπα και Ρίκκος μαζί σε μια ανατρεπτική άφιξη στην μεγάλη πρεμιέρα της ταινίας
21/03/2019 - 12:22

Χριστόφορος Χριστοφόρου: "Μου έτυχε να παίξω σε θέατρο με οκτώ θεατές" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψε για την ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" λίγες μέρες πριν την πρεμιέρα
17/03/2019 - 16:46

Στάμος Τσάμης:O σκηνοθέτης της ταινίας "Βουράτε Γειτόνοι" στο AlphaNews.Live!

To story της ταινίας, οι εκπλήξεις, οι δυσκολίες, η συνεργασία και το νεό στοίχημα
24/02/2019 - 17:49

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έχετε δει την 14χρονη που ελλείπει από χθες; (ΦΩΤΟ)

Δείτε τη φωτογραφία της και βοηθήστε την Αστυνομία να εντοπίσει τα ίχνη της

H 16χρονη Viviana ελλείπει από τον χώρο διαμονής της στη Λευκωσία (ΦΩΤΟ)

Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε την Αστυνομία για να εντοπίσει την ανήλικη;

Αυτός είναι ο 41χρονος Απόστολος που καταζητείται για απειλές για φόνο (ΦΩΤΟ)

Οι Αρχές ζητούν τη βοήθεια του κοινού για εντοπισμό του υπόπτου από την επαρχία Λεμεσού
Ελλάδα

Ελλάδα: άντρας συνδεόμενος με τον ISIS στη «νεκρή ζώνη» στις Καστανιές

Μετά από απέλασή του από την Τουρκία η Ελλάδα αρνείται να τον δεχτεί

Αθήνα: Επεισόδια και αντιδράσεις έξω από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο

Προσαγωγές, συλλήψεις και κλειστοί δρόμοι για την απόφαση «σφράγισης» της σχολής

Κρήτη: κακοκαιρία πλήττει τα Χανιά με πλημμύρες και εγκλωβισμένους κατοίκους

Δεκάδες οι κλήσεις στην πυροσβεστική και αποκλεισμένοι τρεις οικισμοί λόγω κακοκαιρίας
Διεθνή

Αστυνομικός σκότωσε τον επικεφαλής του μετά από πάλη σε δωμάτιο ξενοδοχείου

Τον βρήκαν νεκρό κατά τη διάρκεια μιας εκστρατείας αστυνομικής εκπαίδευσης

Δύο κανναβινοειδή στο σύστημα υγείας της Βρετανίας

Τα δύο φάρμακα χρησιμοποιούνται για τη θεραπεία της επιληψίας και της πολλαπλής σκλήρυνσης

Με επτά θέματα στις αποσκευές του πάει ο Ερντογάν στην Ουάσιγκτον

Τι αναμένεται να συζητήσει με τον Ντόναλτ Τραμπ

tv news

Η Αριάδνη ετοιμάζεται για αποκαλύψεις για κάποιο γνωστό πρόσωπο του νησιού...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Μια μυστηριώδης γυναίκα μπαίνει στις ζωές των ηρώων μας με έναν κρυφό σκοπό...

Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας, της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 12/11/2019 - 10:15ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ