Ψυχαγωγία

Σίμος Τσιάκκας:Το Βουράτε Γειτόνοι θα είναι η αφετηρία για τον κινηματογράφο μας

Ο Σίμος Τσιάκκας βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για όλα. Τα σεμινάρια τα οποία συμμετέχει έχοντας δική του εταιρία, τη ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" αλλά και τα μελλοντικά του σχέδια.

"Δημιούργησα την εταιρία, όταν κατάλαβα ότι μετά τα 18 έχεις πάρα πολλά να μάθω. Όταν αντιλήφθηκα ότι ο ανθρώπινος εγκέφαλος μπορεί να δημιουργήσει τα πάντα και ότι μπορείς να ζήσεις το όνειρο σου και να έχεις μια επιτυχημένη σχέση, θέλησα να το δείξω και στον κόσμο.

Μοιράστηκα την άβολη στιγμή που έπρεπε να επαναστατήσω και να πω ότι δεν θέλω να είμαι σε μια δουλειά που να μην μου αρέσει και ότι θα γίνω αναγνωρίσιμος, γνωστός. Την ώρα που θα δηλώσεις κάτι πρέπει να είναι λίγο τρελό. 

Απόφαση-πίστη-δράση, τρεις λέξεις που μπορούν να σου αλλάξουν τη ζωή και πρέπει να ακολουθούμε. Η ζωή είναι 10% ότι μας συμβαίνει και 90% όπως αντιδρούμε.

Στη ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" ο Γιώργος Τσιάκκας είχε πει αν ήξερα πόσες δυσκολίες είχε δεν θα έπαιρνα την απόφαση να το κάνω. Και είναι αυτό που του είπα "όταν ξεκινάς δεν σκέφτεσαι το πως αλλά με τη θέληση θα έρθει". Και ήρθε μια απίστευτη ταινία...

17 Φλεβάρη κάνει πρεμιέρα στη Νέα Υόρκη και 21 Μαρτίου στην Κύπρο, σε όλα τα σινεμά. "Ζήνα Πάλας", Νέο Mall, σε όλα τα K-Cineplex, στο Ρίο στη Λεμεσό, στο Ξένιο στο Παραλίμνι. Ήταν ένα μαγικό τρόπο που θα ξανασυναντηθούμε μετά από χρόνια. Η χημεία, η αγάπη ήταν όλα μαγικά. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ταινία εξωτερικού, θα έχει ελικόπτερα, γερανούς, μηχανήματα εξωτερικού και δεν κάναμε καθόλου εκπτώσεις. Ακυρώσαμε 12ωρο γύρισμα γιατί δεν μας κολλούσε μια μικρή λεπτομέρεια...

Ο Στάμος Τσάμης, ένας φοβερός σκηνοθέτης έκατσε και είδε 400 επεισόδια, ως καινούργιος και μελέτησε με αγάπη και σεβασμό το project, λες και ήταν κομμάτι από την αρχή.

Η ταινία αυτή θα είναι μια αφετηρία για τον κινηματογράφο της Κύπρου

Δείτε όλη την συνέντευξη στην Χριστιάνα Αριστοτέλους

Επόμενο άρθρο

Ο Λούης...προκαλεί την Αστέρω με "έπαθλο" να χάσει 20 κιλά (ΒΙΝΤΕΟ)

Η μεγάλη απόφαση του Πατσαλίδη και το ...ρίσκο που μάλλον κέρδισε!
07/02/2019 - 14:17

ΣχετικέςΕιδήσεις

Βουράτε Γειτόνοι: Ο Μιχάλης Σοφοκλέους ως τραπεζίτης αντιμέτωπος με τον...Ρίκκο!

Το νέο ξεκαρδιστικό τρέιλερ και η "εισβολή" που θα συζητηθεί
20/02/2019 - 20:34

Βουράτε Γειτόνοι: Η Πέπα Μάππουρου...μες τα νεύρα στο νέο ξεκαρδιστικό τρέιλερ

Δείτε την επανεμφάνισή της και την... συνεννόηση στα αγγλικά
11/02/2019 - 23:36

Βουράτε Γειτόνοι: "Τρυπώσαμε" στην πρώτη προβολή της ταινίας... (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία από την πρώτη παρουσίαση στους ηθοποιούς
08/02/2019 - 17:50

Bουράτε Γειτόνοι: Ο Μάππουρος (επιτέλους!) εμφανίστηκε στο νέο τρέιλερ(ΒΙΝΤΕΟ)

Το νέο ξεκαρδιστικό τρέιλερ με τον Ρίκκο σε ρόλο... Σκρουτζ να κάνει μπάνιο
06/02/2019 - 23:14

Βουράτε Γειτόνοι: Το τρέιλερ της ταινίας και η ημερομηνία της πρεμιέρας(ΒΙΝΤΕΟ)

Η κλεψύδρα της επιστροφής των....γειτόνων, αδειάζει!
27/01/2019 - 13:28

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καταζητείται από την Αστυνομία για κλοπές (ΦΩΤΟ)

Τα αδικήματα διαπράχθηκαν την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου, 2019, στην Λευκωσία

Νέα πρόσκληση από ΟΑΥ σε ΠΙΣ (ΒΙΝΤΕΟ)

Διορισμός του Χριστόδουλου Καϊσή στη θέση του Επιτρόπου Εποπτείας για το ΓεΣΥ

Μπλοκαρισμένη η κατοχύρωση του χαλλουμιού λόγω...Κυπριακού (ΒΙΝΤΕΟ)

Διασύνδεση του χαλουμιού με τον κανονισμό της Πράσινης Γραμμής
Ελλάδα

23χρονη Βρετανίδα τυφλώθηκε και έχασε τα νεφρά της από ένα ποτό στη Ζάκυνθο

Η περιπέτεια της Χάνα Πάουελ, το νοθευμένο ποτό και η ζωή της μετά

Παρέσυρε ανήλικο πεζό και τον εγκατέλειψε αβοήθητο στην άσφαλτο

Εντόπισαν τον νεαρό οδηγό λίγο αργότερα και του πέρασαν χειροπέδες

Πέταξε σε γκρεμό βάθους 60 μέτρων 18 κουταβάκια (ΒΙΝΤΕΟ)

Σώθηκαν χάρη στην παρέμβαση φιλόζωων και αστυνομικών του τοπικού τμήματος
Διεθνή

Μέι και Γιούνκερ θέλουν να βρουν λύση για το backstop, μέσω διασφαλίσεων

Ανέθεσαν στις διαπραγματευτικές τους ομάδες να συνεχίσουν τις συζητήσεις

Ρεκόρ διακρίσεων για τη Melco στο Forbes Travel Guide 2019

Σε ποια καταλύματα και υπηρεσίες του κολοσσού απονεμήθηκαν διακρίσεις

Γιατί ο Ερντογάν θυμήθηκε την Αρχαία Αθήνα

Μιλούσε στη Βουλή των Γερόντων και την είδε φιλόσοφος

tv news

Ένας ακόμα φόνος έρχεται να ταράξει τα νερά της αστυνομικής διεύθυνσης…

Η Αμαλία συνειδητοποιεί πως η κατάστασή της χειροτερεύει «To Τατουάζ»Πέμπτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα«συμμαχεί»με το Δημήτρη και προσπαθεί να τον στρέψει εναντίον της Κάτιας

Ο Φώτης, μαθαίνει ότι τον ψάχνει η αστυνομία... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη:Νέο επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 21/02/2019 - 06:10ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΘΚΙΑ