Ψυχαγωγία

Τα «Φιλαράκια» επιστρέφουν μετά από 16 χρόνια γιατί είναι πολλά....τα λεφτά

Οι λάτρεις της σειράς «Τα Φιλαράκια» («Friends») περίμεναν επί μήνες για μια ένδειξη που να επιβεβαιώνει τις φήμες για την επιστροφή στις οθόνες της διάσημης νεοϋορκέζικης παρέας: Και η επιβεβαίωση ήρθε χθες Παρασκευή από τους ίδιους τους ηθοποιούς της σειράς.

«Είναι πραγματικότητα…» δημοσίευσαν μαζί στους αντίστοιχες λογαριασμούς τους στο Instagram με μια συλλογική τους φωτογραφία η Τζένιφερ Άνιστον, η Κόρτνεϊ Κοξ, η Λίζα Κούντροου, ο Μάθιου Πέρι, ο Ματ ΛεΜπλάνκ και ο Ντέιβιντ Σουίμερ.

«Λάτρεις των "Friends" είναι επίσημο!» επιβεβαίωσε παράλληλα με ανακοίνωσή του η πλατφόρμα HBO Max, που θα προσφέρει ένα σπέσιαλ επεισόδιο της καλτ σειράς, με την ευκαιρία της έναρξης λειτουργίας της νέας πλατφόρμας τον Μάιο.

«Μετά από 15 χρόνια, 9 μήνες και αμέτρητα αιτήματα φαν σε όλο τον πλανήτη (…) οι ηθοποιοί των "Friends" θα επανενωθούν αποκλειστικά» για την νέα πλατφόρμα, ιδιοκτησίας της WarnerMedia (AT&T group).

Έναντι, 425 εκατομμυρίων δολαρίων για διάστημα πέντε ετών, η τελευταία αγόρασε τα δικαιώματα των 236 επεισοδίων των «Friends» (1994-2004) για να το καταστήσει ένα από τα κορυφαία προϊόντα του. Η σειρά το 2018 είχε τις περισσότερες θεάσεις στο Netflix, σύμφωνα με το Nielsen.

Με το reunion, 16 χρόνια αργότερα, μεταξύ του Ρος, της Μόνικας, του Τσάντλερ, της Φοίβης, του Τζόι και της Ρέιτσελ «θα βυθιστούμε σε μια εποχή όταν φίλοι και θεατές συγκεντρωνόντουσαν σε πραγματικό χρόνο και πιστεύουμε ότι αυτό το σπέσιαλ επεισόδιο θα αναβιώσει αυτό το πνεύμα» ανέφερε ο Κέβιν Ράιλι, αξιωματούχος του HBO Max.

Σύμφωνα με το Variety, κάθε ηθοποιός της σειράς θα λάβει περισσότερα από 2,5 εκατομμύρια δολάρια για τη συμμετοχή του μόνο σε αυτό το επεισόδιο.

Τα γυρίσματα, σύμφωνα με το HBO Max, θα πραγματοποιηθούν στα στούντιο της Warner Bros, όπου γυρίστηκαν τα πρωτότυπα επεισόδια της σειράς, στο Μπέρμπανκ κοντά στο Χόλιγουντ.

 

Πηγή
AΠΕ-ΜΠΕ
Επόμενο άρθρο

Σκιτίνης: Μιλάει για το τραγούδι και αποκαλύπτει πως θέλει τη γυναίκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τη καριέρα, τη καινούργια επιτυχία που κυκλοφόρησε και τη προσωπική ζωή
21/02/2020 - 18:08

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αναβάλλεται η επιστροφή των "Friends" λόγω...κορωνοϊού - Όλες οι λεπτομέρειες

Παρατείνεται για μεγάλο χρονικό διάστημα η επανασύνδεση
19/03/2020 - 14:20

Το come back για τα "Φιλάρακια"...είναι γεγονός

Η δύναμη του streaming "ξαναζωντανεύει" την αγαπημένη παρέα
13/02/2020 - 10:20

Φιλαράκια: Η αδημοσίευτη φωτογραφία από το φινάλε που...δεν είδαμε ποτέ (ΦΩΤΟ)

Τι έκαναν οι πρωταγωνιστές λίγο πριν την τελευταία σκηνή της αγαπημένης σειράς;
24/01/2020 - 09:30

ONE: H πρώτη επανένωση τους στην Κύπρο...για τον ΑLPHA (BINTEO)

Το boy band επιστρέφει και έρχεται να βάλει "φωτιά" την Παραμονή Πρωτοχρονιάς
29/12/2019 - 16:29

"Με έλεγαν χοντρή, με έβαλαν να χάσω...15 κιλά για να παίξω στα Φιλαράκια"

Καταπέλτης η Τζένιφερ Άνιστον για το bullying που δέχθηκε για το σώμα της
20/09/2019 - 11:46

Η επανένωση των "One" είναι γεγονός! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε ο Φίλιππος Κωνσταντίνος στο "Με αγάπη Χριστιάνα"
11/09/2019 - 16:05

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αυτές είναι οι συνήθεις δικαιολογίες όσων...δε μένουν σπίτι (ΒΙΝΤΕΟ)

Πιο απείθαρχοι οι νέοι - Χιλιάδες έλεγχοι, εκατοντάδες καταγγελίες

Νοσηλευτής Γ.Ν. Πάφου: «Έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Νοσηλευτές του νοσοκομείου μιλούν στον Alpha για το πώς ένιωσαν όταν βρέθηκαν θετικοί

"Αψηφώντας τον κίνδυνο βοήθησαν τον άντρα μου να το ξεπεράσει" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δηλώνει στο AlphaNewsLive η σύζυγος του ασθενή με κορωνοϊού που πήρε σήμερα εξιτήριο
Ελλάδα

Έλληνες επιστήμονες στη μάχη για εξεύρεση θεραπείας του κορωνοϊού (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην Κίνα και στις ΗΠΑ βρίσκονται σε εξέλιξη κλινικές δοκιμές εμβολίου

Πρώτο κρούσμα κορωνοϊού στο Άγιο Όρος

Μοναχός διαγνώστηκε θετικός στον ιό και νοσηλεύεται στο ΑΧΕΠΑ στη Θεσσαλονίκη

Τραγωδία στην Πάτρα: Νεκρός ηλικιωμένος μετά από φωτιά στο σπίτι του

Οι πυροσβέστες δεν κατάφεραν να σώσουν τον άτυχο άνδρα
Διεθνή

Συγκλονίζουν οι ιστορίες νεαρών θυμάτων του κορωνοϊού (ΒΙΝΤΕΟ)

Την ίδια ώρα υπερήλικες πάλεψαν με τον ιό και θεραπεύτηκαν

Τι αναφέρει οδηγία της βρετανικής Κυβέρνησης για τις μετακινήσεις φοιτητών

Στάλθηκε επιστολή προς τις διοικήσεις των αγγλικών Πανεπιστημίων

Πάνω από 1.000 ασθενείς κορωνοϊού έχασαν τη ζωή τους στο Ηνωμένο Βασίλειο

Μέσα σε ένα εικοσιτετράωρο κατεγράφησαν 260 θάνατοι

tv news

«Kitchen Lab» με τον Άκη Πετρετζίκη! Καθημερινά με νέες πεντανόστιμες συνταγές!

Ο Άκης ανοίγει το εργαστήρι μαγειρικής του, τον χώρο όπου γεννιούνται γεύσεις!
Alpha TV Κύπρου

«Έρωτας μετά» Ένα δυνατό ερωτικό θρίλερ έρχεται καθημερινά στον Alpha Κύπρου

Ένα παρελθόν γεμάτο μυστικά και πάθη και ένα παρόν που ψάχνει απαντήσεις...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 28/03/2020 - 22:20ΤΟ ΠΙΟ ΛΑΜΠΡΟ ΑΣΤΕΡΙ