Υγεία

Αυτή είναι η καλύτερη ώρα για γυμναστική για να κάψετε λίπος και να χάσετε κιλά!

Η γυμναστική κάνει καλό στην υγεία αλλά έχει και αυτή την... ώρα της!

Αν θέλετε να κάψετε λίπος δοκιμάστε να γυμναστείτε το.... πρωί. Οι πρωινές προπονήσεις ειδικά με άδειο στομάχι είναι ο καλύτερος τρόπος για να κάψετε λίπος, και συνεπώς είναι ιδανικές για την απώλεια βάρους. 

Τα επίπεδα κορτιζόλης και αυξητικής ορμόνης είναι αυξημένα το πρωί και έτσι θα αντλήσετε περισσότερη ενέργεια από τα αποθέματα λίπους σύμφωνα με τους ειδικούς.

πεο

Η έρευνα δείχνει επίσης ότι όσοι ασκούνται το πρωί (και ιδανικότερα στις 7 το πρωί), έχουν μειωμένη όρεξη κατά τη διάρκεια της ημέρας, κάτι που συμβάλλει στη διατήρηση υγιούς βάρους. Τέλος, η άσκηση το πρωί μπορεί να οδηγήσει σε καλύτερη ψυχική υγεία και παραγωγικότητα καθόλη τη διάρκεια της ημέρας, καθώς η γυμναστική μπορεί να συμβάλλει στη μείωση του στρες.

Επόμενο άρθρο

Σύμπλεγμα της Ηλέκτρας: Πώς ο πατέρας καθορίζει τις ερωτικές επιλογές της κόρης;

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε και οι κατάλληλες συμβουλές...
23/02/2020 - 15:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Στέφανος Μιχαήλ γυμνάζεται με το...σκυλάκι του πιο sexy από ποτέ!

Δείτε το χιουμοριστικό βίντεο που ανέβασε στα social media
28/03/2020 - 18:05

Κάν’ το όπως ο Άκης! Μας δείχνει πώς να...γυμναστούμε στο σπίτι (BINTEO)

Ο Άκης Πετρετζίκης γυμνάζεται στο σπίτι του ιδού το βίντεο!
24/03/2020 - 19:23

Γιώργος Μπόγρης:"Το πρόστιμο αν βγούμε είναι...3.000 ευρώ"

"Το διαβατήριο για να πας μια βόλτα είναι ο σκύλος"
24/03/2020 - 14:39

Ο Ντάνος μένει σπίτι και..."λιώνει" στην γυμναστική (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε το βίντεο από το σαλόνι του σπιτιού του
20/03/2020 - 18:26

H Βανδή γυμνάζεται στο σπίτι και μας αποκαλύπτει τις...ασκήσεις της (ΒΙΝΤΕΟ)

Με φόρμες και πιασμένα μαλλιά αποκαλύπτει "μυστικά" για καλλίγραμμο σώμα στα 50
18/03/2020 - 09:10

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αγόρασαν 500 επαναχρησιμοποιούμενες προστατευτικές ασπίδες προσώπου

Ενοχλημένοι από αναφορές για κατάχρηση του προστατευτικού εξοπλισμού

Συναγερμός στο Μακάρειο λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού (ΒΙΝΤΕΟ)

Δόθηκαν οδηγίες για απολύμανση του χώρου και για ιχνηλάτηση των επαφών

Αυξημένη ζήτηση υιοθεσίας σκύλων εν καιρώ...καραντίνας (BINTEO)

Τα σκυλιά δεν είναι για όσους θέλουν απλών να βγαίνουν βόλτα, διαμηνύουν τα καταφύγια
Ελλάδα

Τρεις νέοι θάνατοι από κορωνοϊό εντός λίγων ωρών στην Ελλάδα

Στους 56 ανήλθε ο αριθμός των νεκρών - Στα 1584 τα επιβεβαιωμένα κρούσματα

Δωρεά 15.000 προστατευτικών στολών πραγματοποιεί η Prodea Investments

Για την Prodea Investments, η δωρεά αυτή αποτελεί ηθική υποχρέωση

Στα 1.514 τα επιβεβαιωμένα κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Ανακοινώθηκαν 50 νέα περιστατικά - 53 ασθενείς έχουν χάσει τη ζωή τους
Διεθνή

"Δεν κοιτά το νούμερο της ηλικίας, αλλά τις παθολογίες του ατόμου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ελλαδίτης γιατρός στην Ιταλία μιλά για την κατάσταση στη χώρα και το πως γίνεται η διαλογή

Απαγόρευση κυκλοφορίας για νέους κάτω των 20 ετών, επέβαλε ο Ερντογάν

Σε καραντίνα πάνω από 30 πόλεις για αντιμετώπιση της πανδημίας του κορωνοϊού

"Στην πόλη που δεν κοιμάται ποτέ, πλέον δεν κινείται τίποτα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Ανδρέας Μαυρογιάννης περιγράφει την κατάσταση που επικρατεί λόγω κορωνοϊού στη Νέα Υόρκη

tv news

Μια δραματική εξέλιξη κλιμακώνει το διαζύγιο Αντιγόνης και Λύσανδρου...

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της καθημερινής σειράς «Έρωτας μετά»
Alpha TV Κύπρου

«8 Λέξεις» Η Τζουλιάνα κερδίζει όλο και περισσότερο την εμπιστοσύνη του Σωτήρη..

Δείτε στα νέα διπλά συγκλονιστικά επεισόδια της δραματικής σειράς, αυτό το Σαββατοκύριακο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 04/04/2020 - 03:15DIVIDED