Υγεία

Δίαιτα αποτοξίνωσης με χυμούς: Τι επιπτώσεις έχει στην υγεία;

Οι δίαιτες αποτοξίνωσης με χυμούς αποτελούν μια μόδα των τελευταίων χρόνων, την οποία ακολουθούν όσοι θέλουν να χάσουν βάρος ή να αποτοξινώσουν τον οργανισμό τους μετά από μια περίοδο υπερφαγίας ή διατροφικών ατασθαλιών.

Κάθε σχήμα είναι διαφορετικό: Άλλοι φτιάχνουν τους δικούς τους χυμούς στο σπίτι, ενώ υπάρχουν και εταιρείες που προμηθεύουν με χυμούς τους ενδιαφερόμενους.

Όπως προειδοποιούν ωστόσο οι ειδικοί, πρόκειται για μια δυνητικά επικίνδυνη μόδα, γύρω από την οποία υπάρχει αρκετή παραπληροφόρηση και άγνοια για τους κινδύνους που εγκυμονεί.

Δείτε στην παρακάτω gallery εννέα δυνητικές επιπτώσεις στην υγεία από μια δίαιτα αποτοξίνωσης με χυμούς:

Πηγή
www.onmed.gr
Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τι θα πάθω αν μειώσω πολύ την «κακή» χοληστερίνη μου;

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις...
12/04/2019 - 21:52

Αυτή είναι η δίαιτα των 16 ωρών που έχει τρελάνει το...Hollywood!

Μάθετε τα μυστικά της δίαιτας που παρέχει τρομερά αποτελέσματα
12/04/2019 - 21:43

Η δίαιτα του Σαββατοκύριακου - Χάσε 2-3 κιλά μέσα σε δύο μέρες χωρίς θυσία!

Διαρκεί δυο ημέρες και βασίζεται σε τρόφιμα πλούσια σε πρωτεΐνες, ασβέστιο και βιταμίνες
11/04/2019 - 21:54

Πώς θα αποφύγεις το καθημερινό.... τσιμπολόγημα (και τα παραπανίσια κιλά);

Mικρά tips που θα σε βοηθήσουν στην καθημερινότητα
09/04/2019 - 18:00

Πώς θα μάθω ποιο είναι το ιδανικό βάρος για το ύψος μου;

H απάντηση σε μια συχνή απορία...
07/04/2019 - 12:31

Στα...χαρακώματα Αγαθαγγέλου και Οικονόμου για το ΓεΣΥ (BINTEO)

Καταγγελίες Παμπορίδη ότι πολιτικός αρχηγός υπόσχεται αλλαγές μετά τις Ευρωεκλογές
05/04/2019 - 20:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αρχηγός Αστυνομίας: "Εάν υπάρχουν ευθύνες θα αποδοθούν" (ΒΙΝΤΕΟ)

"Αναγνωρίζουμε ότι έχουν εγερθεί ερωτήματα για τους χειρισμούς της Αστυνομίας"

Αυτό είναι το σημείο που υπέδειξε ο 35χρονος ότι πέταξε τη μικρή Sierra (ΦΩΤΟ)

Η φρικιαστική περιγραφή για τον τρόπο που απαλλάχθηκε το άψυχο σώμα της 6χρονης

Ματσάκης: "Είναι η πρώτη φορά που έχει συμβεί κάτι τέτοιο στην Κύπρο" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι σημαίνει όταν το πτώμα βρίσκεται σε κατάσταση σαπωνοποίησης;
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα
Διεθνή

Στους 290 ο αριθμός νεκρών από τις φονικές εκρήξεις στη Σρι Λανκα (ΦΩΤΟ)

Συνελήφθησαν 24 άτομα αλλά ακόμα να διαπιστωθεί ποιος βρίσκεται πίσω από τις επιθέσεις

Κιλιτσντάρογλου: "Δεν θα υποχωρήσω ούτε ένα χιλιοστό"

Τι δηλώνει για την επίθεση που δέχτηκε στην κηδεία Τούρκου στρατιώτη στην Άγκυρα

Ουκρανία: Ο κωμικός Βολόντιμιρ Ζελένσκι είναι ο νικητής των προεδρικών εκλογών

Ο απερχόμενος πρόεδρος Πέτρο Ποροσένκο παραδέχτηκε τη μεγάλη ήττα του

tv news

Ο Ορφέας υλοποιεί το σχέδιο εκδίκησής του και βάφει τα χέρια του με αίμα ξανά...

Ο Σωκράτης προσπαθεί να ξεφύγει από τον άλλο του εαυτό «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«16 ΓΡΑΜΜΑΤΑ» Πρεμιέρα για τη νέα μίνι σειρά τριών επεισοδίων του Alpha Κύπρου

Τη Μεγάλη Δευτέρα ξεκινά ένας παράφορος έρωτας... Σε σενάριο Θέας Χριστοδουλίδου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/04/2019 - 13:00ΕΛΕΝΗ