Υγεία

Heidi Klum: Τα μυστικά της για τέλειο σώμα

Ένα από τα πιο σέξυ κορμιά της υφηλίου αποκαλύπτει τα μυστικά του για να αποκτήσουμε σώμα...σασν το δικό της! Ο λόγος για την Heidi Klum, το διάσημο μοντέλο από τη Γερμανία που στην κυριολεξία κόβει ανάσες σε κάθε της εμφάνιση. 

“Έχω δύο τέλεια tips που με βοηθούν πάντα να εμπνέομαι και να φοράω τα αθλητικά μου παπούτσια. Καταρχάς μου αρέσει πολύ να γυμνάζομαι με παρέα. Η παρέα σε βοηθάει πάρα πολύ και σε παρακινεί να σηκωθείς από το κρεβάτι ειδικά αν το έχεις κανονίσει. Δεύτερον δεν μπορώ απλά να ξεκινήσω να τρέχω χωρίς να έχω βάλει κάποιο στόχο. Για παράδειγμα ξεκινάω τρέχοντας ενάμιση χιλιόμετρο και έπειτα περπατάω άλλο ενάμιση ή τρέχω 3 χιλιόμετρα και μετά ξεκουράζομαι ένα. Χτίζω την προπόνησή μου στην πορεία”, είπε σε συνέντευξή της.

Πέρα από τα παραπάνω, όμως, θεωρεί πως η γυμναστική είναι κάτι που είναι καλύτερα να γίνεται εποχιακά. 

“Πάντα πιστεύω πως είναι ευκολότερο να αποκτήσεις καλύτερη φόρμα την άνοιξη που μπορείς να γυμνάζεσαι έξω. Δεν είναι μόνο καλό να είσαι έξω στον καθαρό αέρα αλλά έχει και τόσα πολλά πράγματα να δεις πράγμα που κάνει τη γυμναστική σου πιο διασκεδαστική. Όταν τρέχω ακούω πάντα μουσική και απολαμβάνω τη διαδρομή που κάνω. Επίσης μου αρέσει που βλέπω τους ίδιους ανθρώπους να τρέχουν κάθε πρωί και αυτό με βοηθάει να εμπνευστώ ακόμα πιο πολύ”.

Επόμενο άρθρο

Είσαι ναρκισσιστής; Κάνε το τεστ και μάθε!

Μέσα από τις δικές σου απαντήσεις θα μάθεις...
03/02/2018 - 12:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η «μάχη» της Ευρώπης τώρα αρχίζει για την ΑΕΛ (ΦΩΤΟ)

Στόχος να διατηρηθεί η σταθερότητα που υπάρχει μέχρι τώρα
12/02/2019 - 14:03

Eντυπωσιακές εικόνες από Κοινή Άσκηση Διάσωσης Κύπρου και Ελλάδας (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Με τη συμμετοχή ελικοπτέρου της Κυπριακής Δημοκρατίας και φρεγάτας του Ελληνικού Ναυτικού
08/02/2019 - 15:21

Σενάριο αεροδιακομιδής τραυματία στην άσκηση Κύπρου - Ελλάδας "ΣΑΛΑΜΙΣ" (ΦΩΤΟ)

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στη θαλάσσια περιοχή της Κύπρου
07/02/2019 - 17:37

Άσκηση ετοιμότητας από την Αστυνομία με την ονομασία "ΑΠΟΛΛΩΝ 2019"

Η Αστυνομία πληροφορεί το κοινό πως δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας
07/02/2019 - 07:56

Ένοπλο επεισόδιο απαγωγής με ομήρους στην άσκηση ετοιμότητας "Απόλλων 2019"

Δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας ενημερώνει το κοινό η Αστυνομία
05/02/2019 - 11:59

Ο Δημήτρης Αλεξάνδρου ποζάρει... ολόγυμνος και προκαλεί (ΦΩΤΟ)

Δείτε την γυμνή φωτογραφία σε μια καρέκλα που αναστάτωσε το Instagram
04/02/2019 - 22:19

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Πράσινο φως" για καλλιέργεια, παραγωγή και χρήση ιατρικής κάνναβης (ΒΙΝΤΕΟ)

Στόχος η προσέλκυση οικονομικά εύρωστων εταιρειών με παγκόσμια εμπειρία στον τομέα

Διορία ένα μήνα στον Υπουργό για κατεδάφιση του κτήματος Μακένζι (ΒΙΝΤΕΟ)

Θα συμμορφωθεί πλήρως με τις αποφάσεις του Δικαστηρίου, δηλώνει ο Κωνσταντίνος Πετρίδης

Ο Alpha στο αντιτορπιλικό Μακφόλ του 6ου Αμερικανικού στόλου (ΒΙΝΤΕΟ)

Το εντυπωσιακό πλοίο έδεσε στο λιμάνι Λεμεσού
Ελλάδα

"Βόρεια Μακεδονία" και στις ελληνικές πινακίδες

Τέλος το "FYROM" στις πινακίδες στα σύνορα Ελλάδας-Βόρειας Μακεδονίας
Διεθνή

Τι θα γίνει με τις πτήσεις προς Αγγλία σε περίπτωση άτακτου Brexit;

Μέχρι πότε διασφαλίζονται προγραμματισμένες πτήσεις βάσει ειδικής διάταξης;

Ένοπλος μπούκαρε σε επιχείρηση και άρχισε να πυροβολεί αδιακρίτως

Τι δήλωσαν αυτόπτες μάρτυρες για τον δράστη που τραυμάτισε αστυνομικούς και πολίτες

Αμερικανική ανθρωπιστική βοήθεια στη Βενεζουέλα

Στέλνουν περισσότερους από 200 τόνους στα σύνορα της Βενεζουέλας με την Κολομβία

tv news

Αγάπη,αγώνας,δύναμη, στοργή δυσκολίες αλλά και ελπίδα το Σάββατο στις «24 Ώρες»

O Γολγοθάς μιας γυναίκας με παιδιά που έχουν ιδιαιτερότητες και ο κοινωνικός αποκλεισμός..
Alpha TV Κύπρου

Η Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή υποδέχεται τον Λούη Πατσαλίδη! (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια εκπομπή γεμάτη συγκίνηση, τραγούδι και γέλιο...«Παράδοση Κατ' Οίκον» στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 16/02/2019 - 06:15DEAL