Αθλητικά

Ανοιχτή πρόσκληση του Ρονάλντο στον Μέσι για να πάει στην… Ιταλία (ΦΩΤΟ)

ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ

Με χαρά θα υποδεχόταν στη Serie A τον Λιονέλ Μέσι, ο Κριστιάνο Ρονάλντο τονίζοντας ωστόσο πως δεν του λείπει η προσωπική τους κόντρα όπως φανερωνόταν αυτή στα μεγάλα clasico της Ισπανίας. «Η Γιουβέντους είναι η καλύτερη ομάδα που έχω παίξει ποτέ...» είπε ο Πορτογάλος!

Μιλώντας στον ιταλικό Τύπο, με τις δηλώσεις του να δημοσιεύονται στις Gazzetta dello Sport και Corriere dello Sport, ο σούπερ σταρ των «μπιανκονέρι» αναφέρθηκε στον μεγάλο... προσωπικό του αντίπαλο, τον άνθρωπο με τον οποίο προκαλεί το μεγαλύτερο δίλημμα στην σύγχρονη ιστορία του αθλήματος για τον καλύτερο σε ολόκληρο τον κόσμο και είχε να πει:

«Δεν μου λείπει ο Μέσι... Έχω παίξει στην Αγγλία, την Ισπανία, την Ιταλία, την Πορτογαλία, έχω πανηγυρίσει επιτυχίες... Εκείνος είναι στην Ισπανία και μπορεί να του λείπω περισσότερο... Η ζωή είναι μια μεγάλη πρόκληση, μου αρέσει να κάνω χαρούμενους τους ανθρώπους γύρω μου. Θα τον ήθελα κάποια στιγμή εδώ στην Ιταλία, αλλά αν είναι χαρούμενος εκεί που είναι τότε το σέβομαι απόλυτα. Είναι καλός άνθρωπος και καλός ποδοσφαιριστής».

Αναφορικά με την προσαρμογή του στη Γιουβέντους, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε φανερή την κατάσταση που φαίνεται ότι επικρατούσε κυρίως στη Ρεάλ Μαδρίτης... «Δεν θα μιλήσω ατομικά, γιατί μπορεί να αδικήσω κάποιους. Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην καλύτερη ομάδα που έχω παίξει ποτέ. Συνήθως σε άλλα κλαμπ υπάρχει η αίσθηση πως κάποιος είναι μεγαλύτερος από το σύνολο, ωστόσο εδώ είμαστε όλοι ίσοι, ταπεινοί και θέλουμε να πετύχουμε πολλά. Εδώ είμαστε περισσότερο οικογένεια απ' όσο ήταν η ομάδα στη Μαδρίτη...».

 

Μικρογραφία
Πηγή
gazzetta.gr
Επόμενο άρθρο

Με την νέα χρονιά θα ξαναδούμε τον Χριστοφή…

Ατυχιών συνέχεια για τον Κύπριο ακραίο επιθετικό της Ομόνοιας
10/12/2018 - 11:55

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ζήτησε Ζοάο Φέλιξ ο Κριστιάνο στη Γιουβέντους

Αυτός είναι η επιθυμία του Ρονάλντο για τους πρωταθλητές Ιταλίας
22/04/2019 - 17:10

Έστησαν ξέφρενο γλέντι για τον τίτλο στη Γιουβέντους (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πανηγύρισε το πρώτο του πρωτάθλημα επί Ιταλικού εδάφους
21/04/2019 - 08:35

Επίσημο: Πρωταθλήτρια Ιταλίας η Γιουβέντους (BINTEO)

Επικράτησε της Φιορεντίνα και κατέκτησε το πρωτάθλημα η «Βέκια Σινιόρα»
20/04/2019 - 20:56

Έτοιμη για στέψη η Γιουβέντους

Θέλει να το κάνει και μαθηματικά επίσημο η ομάδα του Αλέγκρι
20/04/2019 - 10:15

Ιταλία: Iσόβια σε νοσοκόμα που σκότωσε τουλάχιστον δέκα ασθενείς (ΒΙΝΤΕΟ)

Κρίθηκε ένοχη για τους φόνους που διαπράχθηκαν το 2014 και το 2015
20/04/2019 - 08:58

Αγοράκι στην Ιταλία γεννήθηκε δύο μήνες μετά τον δίδυμο αδελφό του

"Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζουμε ένα περιστατικό αυτού του είδους"
18/04/2019 - 21:42

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

17 νέες συλλήψεις νεαρών για άναμμα φωτιάς έξω από εκκλησία

Συνελήφθησαν ως "αλήτες και περιπλανώμενοι"

Εντοπίστηκε και είναι καλά η 79χρονη που έλειπε από το σπίτι της

Εντοπίστηκε και νεαρός που έλειπε από τον Φεβρουάριο

Χειροπέδες σε 47χρονο για κλοπή και διάρρηξη κατοικίας

Τον συνέδεσαν στην υπόθεση μετά από τεκμήρια που στάλθηκαν για επιστημονικές εξετάσεις
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα
Διεθνή

Σκληρή απάντηση Τσαβούσογλου στις ΗΠΑ για πετρέλαιο Ιράν

Στην απόφαση των ΗΠΑ να τερματίσουν τις εξαιρέσεις οκτώ χωρών στις εισαγωγές πετρελαίου

Εκρήξεις προκάλεσαν πανικό στους κατοίκους του Ντέρμπι της Μεγάλης Βρετανίας

Βίντεο και φωτογραφίες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης δείχνουν πυκνούς καπνούς

Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν: "Δεν ενθαρρύνουμε ποτέ τη βία"

Αναφερόμενος στην επίθεση εναντίον Κιλιτσντάρογλου

tv news

Ο Ορφέας υλοποιεί το σχέδιο εκδίκησής του και βάφει τα χέρια του με αίμα ξανά...

Ο Σωκράτης προσπαθεί να ξεφύγει από τον άλλο του εαυτό «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«16 Γράμματα» Η νέα μίνι σειρά τριών επεισοδίων, σε σενάριο Θέας Χριστοδουλίδου

Ένας παράφορος έρωτας μεταξύ δύο νεαρών, την Μεγάλη Εβδομάδα στον Alpha Kύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/04/2019 - 22:10ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ