Αθλητικά

Ανοιχτή πρόσκληση του Ρονάλντο στον Μέσι για να πάει στην… Ιταλία (ΦΩΤΟ)

ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ

Με χαρά θα υποδεχόταν στη Serie A τον Λιονέλ Μέσι, ο Κριστιάνο Ρονάλντο τονίζοντας ωστόσο πως δεν του λείπει η προσωπική τους κόντρα όπως φανερωνόταν αυτή στα μεγάλα clasico της Ισπανίας. «Η Γιουβέντους είναι η καλύτερη ομάδα που έχω παίξει ποτέ...» είπε ο Πορτογάλος!

Μιλώντας στον ιταλικό Τύπο, με τις δηλώσεις του να δημοσιεύονται στις Gazzetta dello Sport και Corriere dello Sport, ο σούπερ σταρ των «μπιανκονέρι» αναφέρθηκε στον μεγάλο... προσωπικό του αντίπαλο, τον άνθρωπο με τον οποίο προκαλεί το μεγαλύτερο δίλημμα στην σύγχρονη ιστορία του αθλήματος για τον καλύτερο σε ολόκληρο τον κόσμο και είχε να πει:

«Δεν μου λείπει ο Μέσι... Έχω παίξει στην Αγγλία, την Ισπανία, την Ιταλία, την Πορτογαλία, έχω πανηγυρίσει επιτυχίες... Εκείνος είναι στην Ισπανία και μπορεί να του λείπω περισσότερο... Η ζωή είναι μια μεγάλη πρόκληση, μου αρέσει να κάνω χαρούμενους τους ανθρώπους γύρω μου. Θα τον ήθελα κάποια στιγμή εδώ στην Ιταλία, αλλά αν είναι χαρούμενος εκεί που είναι τότε το σέβομαι απόλυτα. Είναι καλός άνθρωπος και καλός ποδοσφαιριστής».

Αναφορικά με την προσαρμογή του στη Γιουβέντους, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε φανερή την κατάσταση που φαίνεται ότι επικρατούσε κυρίως στη Ρεάλ Μαδρίτης... «Δεν θα μιλήσω ατομικά, γιατί μπορεί να αδικήσω κάποιους. Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην καλύτερη ομάδα που έχω παίξει ποτέ. Συνήθως σε άλλα κλαμπ υπάρχει η αίσθηση πως κάποιος είναι μεγαλύτερος από το σύνολο, ωστόσο εδώ είμαστε όλοι ίσοι, ταπεινοί και θέλουμε να πετύχουμε πολλά. Εδώ είμαστε περισσότερο οικογένεια απ' όσο ήταν η ομάδα στη Μαδρίτη...».

 

Μικρογραφία
Πηγή
gazzetta.gr
Επόμενο άρθρο

Με την νέα χρονιά θα ξαναδούμε τον Χριστοφή…

Ατυχιών συνέχεια για τον Κύπριο ακραίο επιθετικό της Ομόνοιας
10/12/2018 - 11:55

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σιμεόνε για την άσεμνη χειρονομία του: «Το έκανα από την καρδιά μου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο «Τσόλο» υποστήριξε πως η ομάδα του θα υποφέρει στη ρεβάνς του Τορίνου παρά το 2-0
21/02/2019 - 13:53

Γερές βάσεις πρόκρισης για την Ατλέτικο, «εφτάψυχη» η Σίτι (BINTEO)

Ολοκληρώθηκαν;όλες οι πρώτες αναμετρήσεις του Champions League για τη φάση των «16»
20/02/2019 - 23:57

Αποκλείστηκε από το πρωτάθλημα γιατί έχασε με 20-0 και έπαιζε με εφτά παίκτες

Η Ιταλική ομοσπονδία προχώρησε σε αποκλεισμό της ομάδας από το πρωτάθλημα
20/02/2019 - 15:18

Ανησυχία για Κεντίρα στην Γιουβέντους, εξετάσεις έδειξαν καρδιακή αρρυθμία

Ο ποδοσφαιριστής θα προχωρήσει σε εξιδικευμένες εξετάσεις ώστε να διαπιστωθεί η σοβαρότητα
20/02/2019 - 08:40

Για 11η διαδοχική χρονιά ο Μέσι σκοράρει 30 γκολ

Έπαιξε με τη... φωτιά, αλλά «καθάρισε» η Μπαρσελόνα
17/02/2019 - 10:00

«Βουίζει» η Ιταλία για μετακίνηση του Μάουρο Ικάρντι στη Γιουβέντους

Όλο και περισσότερα τα δημοσιεύματα που θέλουν τον Αργεντινό να μετακομίζει
15/02/2019 - 19:37

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μεθυσμένος "ακροβατούσε" για ώρες σε ηλεκτροφόρα σύρματα (ΒΙΝΤΕΟ)

Το γεγονός απαθανάτισε ένας εκ των πυροσβεστών που επιχείρησαν να τον διασώσουν

Kυνήγι θησαυρού από δυο πρόσωπα σε ναυάγιο του 1872 (ΒΙΝΤΕΟ)

Στη σύλληψης ενός Νορβηγού και ενός Αμερικανού προχώρησαν οι αρχές

Προβλήματα στο οδικό δίκτυο της Πάφου και του Τρόοδους λόγω κακοκαιρίας

Έκλεισαν δρόμοι λόγω κατολισθήσεων και υπερχείλισης ποταμών
Ελλάδα

Συναγερμός στο Κολωνάκι μετά τον εντοπισμό ύποπτου χαρτοφύλακα

Στο σημείο έσπευσαν μέλη του Τμήματος Εξουδετέρωσης Εκρηκτικών Μηχανισμών

Ο "Δράκος του Σέιχ Σου" που καταδικάστηκε "τετράκις εις θάνατον" (ΦΩΤΟ)

Το έγκλημα που τον οδήγησε στο θάνατο, τα παιδικά του χρόνια και τα τελευταία του λόγια

Ρενέ Στυλιαρά: "Γράφω όπως ακριβώς αναπνέω" (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πρώτο της στιχάκι, το ταξίδι της μέχρι την έκδοση, η έμπνευση της και το νέο της βιβλίο
Διεθνή

Κατ' αρχήν συμφωνία Κίνας - ΗΠΑ για το εμπόριο

Ο Τραμπ δήλωσε ότι αναμένει να συναντηθεί με τον Κινέζο ομόλογό του Σι Τζινπινγκ

Αυτός είναι ο λόγος που ο «Ελ Τσάπο» ζητά την επανάληψη της δίκης του

Η αίτηση μπορεί να υποβληθεί μέσα σε διάστημα 14 ημερών από την έκδοση της απόφασης

Κατέρρευσε σαν χάρτινος πύργος το πολυτελές "οχυρό" του Εσκομπάρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Θα δημιουργηθεί ένα μεγάλο πάρκο αφιερωμένο στα θύματα της ναρκο-τρομοκρατίας

tv news

«Πάμε Πακέτο» Tρεις νέες ιστορίες που θα συγκλονίσουν αυτό το Σάββατο (ΒΙΝΤΕΟ)

Mπροστά σε ποια μεγάλη ανατροπή θα βρεθεί η αποστολέας; Ποια θα είναι η εξέλιξη;
Alpha TV Κύπρου

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του Alpha αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 23/02/2019 - 08:30ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ