Γκαγιέγο: «Θα συνεχίσουμε να επιμένουμε μέχρι να σκοράρουμε»

Κυριακή, 25/2/2024 - 18:35
ΓΚΑΓΙΕΓΟ

Αναγνώρισε πως στο δεύτερο 45λεπτο η Ανόρθωση δεν ήταν τόσο καλή όσο στο πρώτο ο Νταβίντ Γκαγιέγο. Ο προπονητής της «Κυρίας» παραχώρησε συνέντευξη Τύπου μετά το παιχνίδι με τον ΑΠΟΕΛ και αναφέρθηκε στο 0-0, στην εικόνα της ομάδας του αλλά και στον ρυθμό της αναμέτρησης.

Αναλυτικά: «Η τελική προσπάθεια είναι να βάζεις γκολ, αυτό είναι το ποδόσφαιρο αλλά δεν ήρθε. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε καλές στιγμές αλλά δεν ήμασταν τόσο καλοί όσο στο πρώτο. Υπήρχαν και κάποιες καθυστερήσεις, είναι κι αυτό μια αρετή του ποδοσφαίρου, όταν ο αντίπαλος σπάζει το ρυθμό. Όσον αφορά στις αλλαγές έγιναν αυτές που θεωρήσαμε ότι θα παίρναμε το παιχνίδι, τόσο στα πλάγια όσο και με σέντρες. Ο Μακούν έπαιξε αριστερά και έκανε πολύ καλό παιχνίδι, ο Περέια θέλει χρόνο ακόμα για να δώσει όσα μπορεί. Δεν είναι ότι η ομάδα κουράστηκε, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις φτάναμε αργά στις φάσεις και δεν τελειώναμε. Θα ανησυχούσα αν δεν φτάναμε στην αντίπαλη περίοδο, θα συνεχίσουμε να επιμένουμε μέχρι να σκοράρει η ομάδα. Οι παίκτες είναι οι πρώτοι που θέλουν να τελειώνουν τις φάσεις και είναι υπέρ τους να βάζουν γκολ. Ο κόσμος της Ανόρθωσης είναι θέαμα και τους θέλουμε στο παιχνίδι του κυπέλλου, είναι σημαντικό για εμάς. Οι παίκτες μας τα δίνουν όλα κάθε εβδομάδα».