Καταιγιστικός Παναθηναϊκός διέλυσε με «πεντάρα» τον Βόλο

Κυριακή, 26/9/2021 - 17:58

Επιστροφή στις νίκες με εμφατικό τρόπο για τον «πληγωμένο» Παναθηναϊκό, όπως μαρτυράει και το εντυπωσιακό 5-1 απέναντι στον Βόλο, για την 4η αγωνιστική της Super League, στο «Απόστολος Νικολαΐδης»!

Το «τριφύλλι» μάλιστα σημείωσε όλα του τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τον -πρώτο, μεταξύ ίσων- Καρλίτος να ανοίγει το σκορ μόλις στο 3’ και τον Ιωαννίδη να κάνει το 2-0 στο αμέσως επόμενο λεπτό.

Παράλληλα, ο Χατζηγιοβάνης έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα ξανά στο 33’ και ο Βιτάλ με πέναλτι έκανε το 4-0 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου… Για να έρθει το γκολ του Γκουλέν, που πέρασε αλλαγή στην ανάπαυλα, στο 58ο λεπτό που μείωσε σε 4-1, προτού ξανά ο Καρλίτος διαμορφώσει στο 69’ το τελικό αποτέλεσμα.

Η μεσοεπιθετική γραμμή της ομάδας του Ιβάν Γιοβάνοβιτς… πετούσε φωτιές, στην καλύτερη εμφάνισή της μέχρι σήμερα, ενώ οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν με δύο γκολ πίσω από ισάριθμα λάθη παικτών τους με το καλημέρα. Έτσι ο μεν Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο σερί ήττες, βγάζοντας παράλληλα αντίδραση. Ο δε πρωτοπόρος Βόλος γνώρισε την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, μετά το 3Χ3.