Με τον Σισέ διατηρείται στην κορυφή η "Κυρία" (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 10/9/2017 - 20:52

Μια φάση ήταν αρκετή για την Ανόρθωση η οποία με γκολ του Σισέ στο 60΄ επικράτησε εντός έδρας του Άρη.

A΄ Ημίχρονο:

Πολύ δυνατά μπήκε η Ανόρθωση στα πρώτα λεπτά του αγώνα θέλοντας να πετύχει ένα γρήγορο γκολ.

Η πρώτη τελική προσπάθεια σημειώθηκε στο 7ο λεπτό όταν από κόρνερ, ο Ντουγκλάο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα έξω. Στο 14ο λεπτό ο Καμαρά έφτασε πολύ κοντά στο 1-0 όμως η κεφαλιά του πέρασε λίγο έξω.

Η Ανόρθωση συνέχισε να πιέζει, φτάνοντας μάλιστα το 30΄ έχασε ακόμη μια πολύ καλή ευκαιρία αυτή την φορά με τον Μπανταλόφσκι, το σουτ του όμως από τα δεξιά έφυγε ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

Δέκα λεπτά αργότερα στο 40΄ ήταν η σειρά του Παλάνγκα να χάσει ευκαιρία, αφού το σουτ του έκανε έφυγε μακριά από την εστία του Νουρεντινόφσκι. Στο 43΄ ο Σισέ θα χάσει μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για την «Κυρία», το σουτ του όμως έφυγε λίγο έξω.

Β΄ Ημίχρονο:

Χωρίς να αλλάξει κάτι ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με την Ανόρθωση να πιέζει από την αρχή ώστε να πετύχει ένα γκολ. Για τον σκοπό αυτό ο Ρόνι Λέβι έριξε στον αγώνα τον Αράζ στην θέση του Παλάνγκα. Ο Αζέρος μάλιστα στο 54ο λεπτό έπιασε δυνατό σουτ εκτός περιοχής όμως η μπάλα πήγε ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Νουρεντινόφσκι.

Το ρόδι για την «Κυρία» θα σπάσει στο 60΄ με τον Σισέ ο οποίος άνοιξε το  σκορ με πλασέ μετά από γύρισμά του Πράνιτς από τα αριστερά.

Στο 78΄ δεν καταλογίστηκε καθαρό πέναλτι στο Αραζ, ο οποίος ανατράπηκε από τον Λεονάρντο αντικανονικά.

Στο 82΄ ο Άρης θα μείνει με δέκα ποδοσφαιριστές, αφού ο Ενγκολόκ θα δεχθεί δεύτερη κίτρινη κάρτα μετά από μαρκάρισμα στον Ράγιος.

Ανόρθωση:  Αρούς, Πράνιτς, Σίλντενφελντ, Ντουγκλάο, Μπανταλόφσκι, Βίκτορ, Σιβού, Ράγιος (89΄ Γκάντσιεφ) Σισέ, Παλάνγκα (46΄ Αράζ) Καμαρά (77΄ Καλό)

Άρης: Νουρεντινόσκι, Χριστοφόρου, Μεντμέτοβιτς, Φράγκος (46΄ Ιονίτσα) Μαραγκουδάκης, Νικολίτα, Ντρομπάροφ, Λεονάρντο, Παναγή, Ενγκολόκ, Ράντου (77΄ Πάγκαλος)