Αθλητικά

Μπλατ: «Πρέπει να συνεχίσω τον αγώνα μου»

ΝΤΕΪΒΙΝΤ ΜΠΛΑΤ

Τη δύναμη που του έδωσε η στήριξη των ανθρώπων της μπασκετικής κοινότητας τόνισε ο Ντέιβιντ Μπλατ, μιλώντας στη ρωσική «Izvestia». 

«Έλαβα πολλά μηνύματα και τηλεφωνήματα με λόγια στήριξης από τη Ρωσία. Το τηλέφωνό μου δεν ήταν έτοιμο για κάτι τέτοιο και συνεχώς έμενα από μπαταρία», σχολίασε αρχικά και συνέχισε: 

«Αυτή η αντίδραση ολόκληρης της μπασκετικής κοινότητας για άλλη μια φορά με πείθει ότι πρέπει να συνεχίσω τον αγώνα μου και να μην παραιτηθώ από προπονητής. Οι άνθρωποι του Ολυμπιακού με στηρίζουν απόλυτα και θα κάνω τα πάντα για να πετύχουμε τους στόχους μας με την ομάδα στη νέα σεζόν, παρά τις δυσκολίες που προέκυψαν στον δρόμο μου».

Επόμενο άρθρο

Ανακοίνωσε Στάριτζ η Τράμπζονσπορ

Σπουδαία κίνηση για την Τουρκική ομάδα
21/08/2019 - 19:37

ΣχετικέςΕιδήσεις

«Τέλειωσε» τον πρώτο στη Γιουβέντους ο Πίρλο

Άρχισε το... ξεσκαρτάρισμα από τον καινούριο προπονητή της ομάδας
11/08/2020 - 09:56

Τσόβιτς: «Είχε διαγνωσθεί με κορωνοϊό πριν πεθάνει ο Ότζο, μπορεί να συνδέεται»

Η αποκάλυψη του Νεμπόισα Τσόβιτς σε τηλεοπτική συνέντευξή του στη Σερβία
11/08/2020 - 09:42

Και τώρα... ενίσχυση για τον Ολυμπιακό

Οι «ερυθρόλευκοι» καλούνται να καλύψουν το κενό του Τσιμίκα
11/08/2020 - 09:10

«Καθάρισαν» τους Μπακς απόντος... Γιάννη οι Ράπτορς (ΒΙΝΤΕΟ)

Νίκη άνευ ουσίας στο ντέρμπι της Ανατολής για τους Ράπτορς
11/08/2020 - 08:52

Στο ψάξιμο προπονητή η Ένωση δύο εβδομάδες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος

Απρόοπτη εξέλιξη στους «βυσσινί» μετά από διαφωνία του προπονητή με τη διοίκηση
11/08/2020 - 08:45

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ποινή ισόβιας κάθειρξης για εμπρησμό δασών εισηγήθηκε ο Καδής

Μετά τις τελευταίες πυρκαγιές που τέθηκαν κακόβουλα, προτείνουν αύξηση των ποινών

Αυτούς τους δυο τ/κ καταζητούν οι Αρχές για υπόθεση ληστείας στη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Προέκυψε μαρτυρία εναντίον τους - Βοηθήστε την Αστυνομία να τους εντοπιστεί

Αγκυροβόλησε στο λιμάνι της Λεμεσού το Αρματαγωγό "ΙΚΑΡΙΑ" (ΦΩΤΟ)

Μεταφέρει είκοσι τόνους ξηράς τροφής στο Λίβανο
Ελλάδα

LIVE: "Πόλεμος νεύρων" στην ελληνική υφαλοκρηπίδα από το τουρικό Oruc Reis

Νέα πρόκληση από την Άγκυρα καθώς προαναγγέλλει έρευνες δίπλα σε ελληνικά νησιά

126 νέα κρούσματα στην Ελλάδα και ένας νέος θάνατος

Τα δέκα εντοπίστηκαν στις πύλες εισόδου της χώρας - Τα έκτακτα μέτρα της ελλ. κυβέρνησης
Διεθνή

Καταχωρήθηκε το πρώτο ρωσικό εμβόλιο κατά του κορωνοϊού

Εμβολιάστηκε η κόρη του Ρώσου Προέδρου, ο οποίος ελπίζει σύντομα στη μαζική παραγωγή του

Υποψήφιο εμβόλιο κατά του κορωνοϊού προστατεύει πιθήκους με μία δόση

Τον Σεπτέμβριο θα αρχίσουν δοκιμές επιπέδου τρίτης φάσης του υποψηφίου εμβολίου

Σοβαρά επεισόδια στη Λευκόρωσια: Ένας διαδηλωτής έπεσε νεκρός (ΒΙΝΤΕΟ)

"Οι εκλογές δεν ήταν ούτε ελεύθερες ούτε δίκαιες" δηλώνουν οι ΗΠΑ

tv news

Δείτε σε πέντε τηλεταινίες όλα τα επεισόδια της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»

Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, ίντριγκες, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 11/08/2020 - 13:00ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΤΟΝ ALPHA