Παρέμεινε σε εγρήγορση η Ομόνοια

Κυριακή, 24/3/2024 - 09:30

Συνεχίζεται με γοργούς ρυθμούς η προετοιμασία της Ομόνοιας, ενόψει του Κυριακάτικου (31/03, 19:30)  ντέρμπι με αντίπαλο την Πάφο στο ΓΣΠ, για την πέμπτη αγωνιστική των play-off του πρωταθλήματος Cyta.

Το «τριφύλλι» πραγματοποιεί προπονήσεις στο Γέρι, με μοναδικό στόχο να είναι απόλυτα έτοιμο, τόσο σωματικά, όσο και ψυχολογικά για το ερχόμενο ματς, όπου θα κυνηγήσει την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του.

Ο Γιάννης Αναστασίου είχε εχθές την ευκαιρία, να κρατήσει σε εγρήγορση τους ποδοσφαιριστές του, αλλά και να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αυτούς που χρειάζονταν, αφού οι «πράσινοι» επικράτησαν με 3-2 της Αγίας Νάπας σε κεκλεισμένων των θυρών φιλικό αγώνα

Για την ιστορία, ο Σίμιτς άνοιξε και διπλασίασε το σκορ στο 15ο και 44ο λεπτό αντίστοιχα, ενώ οι φιλοξενούμενοι τρία λεπτά αργότερα μείωσαν με τον Χρίστου και στη συνέχεια ισοφάρισαν με πέναλτι του Λοΐζου στο 74ο λεπτό. Το νικητήριο γκολ πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Χαμάς στο 78ο λεπτό.

Υπενθυμίζουμε πως απουσιάζουν οι διεθνείς, ενώ δεν υπολογίζεται ούτε ο τραυματίας Σεμέδο, ο οποίος αναμένεται πως θα μπει σε κανονικούς ρυθμούς, αρχές της εβδομάδας και θα είναι έτοιμος για την αναμέτρηση με τους «γαλάζιους».