Πάτησε την Οσασούνα και ανέβηκε ξανά δεύτερη η Ατλέτικο

Κυριακή, 21/5/2023 - 19:19

Ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Οσασούνα (3-0) και ανέβηκε ξανά στη δεύτερη θέση του ισπανικού πρωταθλήματος η Ατλέτικο Μαδρίτης.

Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμέονε ήταν πιο αποτελεσματική από τους αξιόμαχους Βάσκους και έφτασε τους 72 βαθμούς, τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Φυσικά, οι «ροχιμπλάνκος» θα πρέπει να περιμένουν την αναμέτρηση της Ρεάλ με τη Βαλένθια, προκειμένου να γνωρίζουν αν θα μείνουν ή όχι στην πρώτη δυάδα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 44' με τον Καράσκο, με το 1-0 να είναι και το σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Στο 62ο λεπτό, ο Σαούλ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ 20 λεπτά αργότερα, στο 82', ο Κορέα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για το 3-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.