Πλησιάζει στον ΑΠΟΕΛ ο Πάβλοβιτς (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 5/7/2019 - 14:57

Μπορεί ο ΑΠΟΕΛ να έχει ήδη πραγματοποιήσει εννέα μεταγραφικές ανακοινώσεις όμως ο προγραμματισμός φαίνεται πως δεν έχει ολοκληρωθεί για τη νέα αγωνιστική περίοδο. Οι πρωταθλητές αναζητούν άλλο ένα επιθετικό ο οποίος θα κάνει τη διαφορά.

Όπως αναφέρουν οι τελευταίες πληροφορίες οι πρωταθλητές βρίσκονται σε προχωρημένες επαφές με τον Αντρίγια Πάβλοβιτς. Πρόκειται για 26χρονο (16/11/1993) Σέρβο επιθετικό, που ανήκει στην Ραπίντ Βιέννης. Αν και οι Αυστριακοί δεν συζητούσαν καν την πώληση του τις προηγούμενες ημέρες, πλέον φαίνεται να είναι πιο διαλλακτικοί.

Ο Πάβλοβιτς πήγε στην Ραπίντ Βιέννης το περασμένο καλοκαίρι αναγκάζοντας την Αυστριακή ομάδα να πληρώσει ένα ποσό της τάξεως των 1.300.000 ευρώ για να αγοράσει τα δικαιώματά του από την Κοπεγχάγη. Στο πρωτάθλημα της Αυστρίας κατέγραψε 19 εμφανίσεις εκ των οποίων 14 στην αρχική ενδεκάδα και πέτυχε τέσσερα γκολ.

Την διετία 2016-2018 ήταν στην Κοπεγχάγη και σκόραρε 15 τέρματα σε 55 εμφανίσεις στο πρωτάθλημα. Με τη φανέλα των Δανών μάλιστα, μέτρησε τέσσερις συμμετοχές σε αγώνες ομίλων Τσάμπιονς Λιγκ την σεζόν 2016/2017 και τέσσερις συμμετοχές σε παιχνίδια ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ την επόμενη αγωνιστική περίοδο, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει.

Τη σεζόν 2016-17 βρέθηκε απέναντι στον ΑΠΟΕΛ με την φανέλα της Κοπεγχάγης στα προκριματικά των πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ και μάλιστα ήταν ο σκόρερ στη νίκη με 1-0 των Δανών στο «Τέλια Πάρκεν».