Αθλητικά

Συγκλονίζει ο Γιάννης:«Ευχαριστώ τον πατέρα μου δεν μπορεί να είναι εδώ»(ΒΙΝΤΕΟ)

ΓΙΑΝΝΗΣ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πήρε το βραβείο του MVP και δάκρυσε, ενώ μίλησε για τον πατέρα που έχει φύγει από τη ζωή, σε μια στιγμή που θα μείνει χαραγμένη για πάντα στη μνήμη όλων.

Με έναν ανατριχιαστικό λόγο, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ευχαρίστησε όλους όσους τον βοήθησαν να γίνει MVP του ΝΒΑ.

Ο Γιάνναρος δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα δάκρυα του και ξεχωριστή στιγμή ήταν όταν μίλησε για τον πατέρα του που έφυγε από τη ζωή.

Μια στιγμή που δεν περιγράφεται με λόγια!

Ο τεράστιος ηγέτης των Μπακς ευχαρίστησε τον Θεό, την οικογένειά του, τους Έλληνες, τους Νιγηριανούς, τους Μπακς και όλους όσους τον πίστεψαν και τον βοήθησαν.

«Θέλω να ευχαριστήσω τον θεό που με ευλόγησε με αυτό το ταλέντο, για να είμαι στη θέση που βρίσκομαι σήμερα. Θέλω να τον ευχαριστήσω που με έβαλε σε αυτή τη θέση. Όλα τα κάνω μέσω αυτού, είμαι απίστευτα ευλογημένος. Την ομάδα μου, κυρίως τους συμπαίκτες μου. Θέλει πάνω από έναν παίκτη για να έχεις πάνω από 60 και τους ευχαριστώ που ήταν μαζί μου στον πόλεμο. Θέλω να ευχαριστήσω το τεχνικό επιτελείο, που μας έμαθε όλα όσα έπρεπε να ξέρουμε. Τη διοίκηση, που πίστεψε. Ήμουν 18 ετών στην Ελλάδα και με πίστεψαν. Ευχαριστώ το Μιλγουόκι, την Ελλάδα και τους Νιγηριανούς που με υποστηρίζουν. Ξέρω ότι στην Ελλάδα είναι 6 το πρωί και μου στέλνουν μηνύματα κάθε μέρα.

Πριν από 2 χρόνια είχα ένα στόχο, να γίνω MVP. Ευχαριστώ τον πατέρα μου, αν και δεν μπορεί να είναι εδώ μαζί μου. Πάντοτε, όταν βρίσκομαι στο παρκέ, θυμάμαι τον πατέρα μου, που μου έλεγε να παίζω πιο σκληρά, ακόμη κι όταν πονούσα. Θέλω να ευχαριστήσω τους εκπληκτικούς αδελφούς μου. Σας ευχαριστώ, είστε τα πρότυπά μου, σας ευχαριστώ για όσα κάνετε για μένα.

Ευχαριστώ την απίθανη μητέρα μου. Είναι η ηρωίδα μου από μικρός. Δεν μπορείς να προβλέψεις το μέλλον σου και δεν μπορείς να πιστέψεις, αν δεν έχεις έναν γονιό. Ευχαριστώ και τους ατζέντηδες, που με πίστεψαν και έδιναν κίνητρο. Αυτό σήμερα είναι μονο η αρχή, θέλω να κατακτήσω το πρωτάθλημα. Όπως μου είχε πει ο πατέρας μου, πάντα να θέλεις περισσότερα, όμως να μην είσαι άπληστος».

Πηγή
gazzetta.gr
Επόμενο άρθρο

Έγραψε ιστορία ο Αντετοκούνμπο: ΜVP του ΝΒΑ (ΒΙΝΤΕΟ)

Είναι επίσημο, καλύτερος παίκτης στον κόσμο ο Γιάννης Αντετοκούμπο
25/06/2019 - 08:26

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κατήγγειλε ότι η σύζυγος του πήρε το βρέφος τους και εξαφανίστηκε (ΒΙΝΤΕΟ)

Του τηλεφώνησε μετά από ώρες και τους είπε ότι βρίσκεται σε χώρα του εξωτερικού
19/09/2019 - 21:00

Πατέρας Νάσου: «Τον έστειλα να δει τον ΠΑΟΚ και μου τον έφεραν νεκρό»

Ο πατέρας του άτυχου συμπατριώτη μας, Νίκος, ξεσπά με δηλώσεις που έκανε
18/09/2019 - 12:34

Πάφος: Πατέρας συνελήφθη για απαγωγή του 9χρονου παιδιού του

Η Αστυνομία εντόπισε τον 39χρονο πατέρα που είχε το παιδάκι μαζί του
17/09/2019 - 22:54

Ευθύνες στις κρατικές υπηρεσίες επιρρίπτει ο πατέρας του 15χρονου Στυλιανού(VID)

Δώδεκα μέρες μετά τον τραγικό θάνατο του γιου του σπάει τη σιωπή του
17/09/2019 - 21:25

"Λύγισε" on air o Ρονάλντο: Τα δάκρυα και όσα δήλωσε για τον πατέρα του(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι κατηγορίες για βιασμό και η ντροπή που ένιωσε
16/09/2019 - 14:03

Θανάσης Πατριαρχέας: Θα γίνει για πρώτη φορά πατέρας! (ΦΩΤΟ)

Ο πρωταγωνιστής της σειράς "Γυναίκα χωρίς όνομα" ανακοίνωσε τα ευχάριστα μέσω Instagram
14/09/2019 - 16:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εμπρησμό βλέπουν οι αρχές πίσω από τη φωτιά σε όχημα στα Πολεμίδια

Διαπιστώθηκε ότι τέθηκε κακόβουλα με τη χρήση εύφλεκτης ύλης

Αίσιος τέλος στην εξαφάνιση 39χρονης από το Ακάκι

Εντοπίστηκε και είναι καλά στην υγεία της, σύμφωνα με ανακοίνωση της Αστυνομίας

Σε αναβρασμό ο εκπαιδευτικός κόσμος (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν κάνουν πίσω και προχωρούν με μέτρα - Μαίνεται η κόντρα Κυριάκου Νικηφόρου - ΟΕΛΜΕΚ
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Το τετ - α- τετ Τραμπ με Ζούκερμπεργκ στο Λευκό Οίκο

Στο επίκεντρο της συνάντησης οι μελλοντικοί ρυθμιστικοί κανόνες του διαδικτύου

Την πολιτική της για το κλίμα παρουσιάζει η γερμανική Κυβέρνηση

Εκτιμάται ότι θα επενδυθούν περί τα 40 δισεκατομμύρια ευρώ τα επόμενα τέσσερα χρόνια

ΗΠΑ: 530 ασθενείς και 7 νεκροί στις ΗΠΑ από το άτμισμα

Πάνω από το 50% των ασθενών είναι ηλικίας μικρότερης των 25 ετών

tv news

Στα άδυτα της άνοιας και του Αλτσχάιμερ σε ένα επεισόδιο που θα συγκλονίσει...

Οι «24 ΩΡΕΣ» στον Σύνδεσμο στήριξης ατόμων με άνοια "Ιθάκη", αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 20/09/2019 - 09:30ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ