Αθλητικά

Συγκλονίζει ο Γιάννης:«Ευχαριστώ τον πατέρα μου δεν μπορεί να είναι εδώ»(ΒΙΝΤΕΟ)

ΓΙΑΝΝΗΣ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πήρε το βραβείο του MVP και δάκρυσε, ενώ μίλησε για τον πατέρα που έχει φύγει από τη ζωή, σε μια στιγμή που θα μείνει χαραγμένη για πάντα στη μνήμη όλων.

Με έναν ανατριχιαστικό λόγο, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ευχαρίστησε όλους όσους τον βοήθησαν να γίνει MVP του ΝΒΑ.

Ο Γιάνναρος δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα δάκρυα του και ξεχωριστή στιγμή ήταν όταν μίλησε για τον πατέρα του που έφυγε από τη ζωή.

Μια στιγμή που δεν περιγράφεται με λόγια!

Ο τεράστιος ηγέτης των Μπακς ευχαρίστησε τον Θεό, την οικογένειά του, τους Έλληνες, τους Νιγηριανούς, τους Μπακς και όλους όσους τον πίστεψαν και τον βοήθησαν.

«Θέλω να ευχαριστήσω τον θεό που με ευλόγησε με αυτό το ταλέντο, για να είμαι στη θέση που βρίσκομαι σήμερα. Θέλω να τον ευχαριστήσω που με έβαλε σε αυτή τη θέση. Όλα τα κάνω μέσω αυτού, είμαι απίστευτα ευλογημένος. Την ομάδα μου, κυρίως τους συμπαίκτες μου. Θέλει πάνω από έναν παίκτη για να έχεις πάνω από 60 και τους ευχαριστώ που ήταν μαζί μου στον πόλεμο. Θέλω να ευχαριστήσω το τεχνικό επιτελείο, που μας έμαθε όλα όσα έπρεπε να ξέρουμε. Τη διοίκηση, που πίστεψε. Ήμουν 18 ετών στην Ελλάδα και με πίστεψαν. Ευχαριστώ το Μιλγουόκι, την Ελλάδα και τους Νιγηριανούς που με υποστηρίζουν. Ξέρω ότι στην Ελλάδα είναι 6 το πρωί και μου στέλνουν μηνύματα κάθε μέρα.

Πριν από 2 χρόνια είχα ένα στόχο, να γίνω MVP. Ευχαριστώ τον πατέρα μου, αν και δεν μπορεί να είναι εδώ μαζί μου. Πάντοτε, όταν βρίσκομαι στο παρκέ, θυμάμαι τον πατέρα μου, που μου έλεγε να παίζω πιο σκληρά, ακόμη κι όταν πονούσα. Θέλω να ευχαριστήσω τους εκπληκτικούς αδελφούς μου. Σας ευχαριστώ, είστε τα πρότυπά μου, σας ευχαριστώ για όσα κάνετε για μένα.

Ευχαριστώ την απίθανη μητέρα μου. Είναι η ηρωίδα μου από μικρός. Δεν μπορείς να προβλέψεις το μέλλον σου και δεν μπορείς να πιστέψεις, αν δεν έχεις έναν γονιό. Ευχαριστώ και τους ατζέντηδες, που με πίστεψαν και έδιναν κίνητρο. Αυτό σήμερα είναι μονο η αρχή, θέλω να κατακτήσω το πρωτάθλημα. Όπως μου είχε πει ο πατέρας μου, πάντα να θέλεις περισσότερα, όμως να μην είσαι άπληστος».

Πηγή
gazzetta.gr
Επόμενο άρθρο

Έγραψε ιστορία ο Αντετοκούνμπο: ΜVP του ΝΒΑ (ΒΙΝΤΕΟ)

Είναι επίσημο, καλύτερος παίκτης στον κόσμο ο Γιάννης Αντετοκούμπο
25/06/2019 - 08:26

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στο "μικροσκόπιο" της Αστυνομίας η νέα καταγγελία περιστατικού bullying (ΒΙΝΤΕΟ)

Την μαρτυρία τους και τα όσα βίωσαν έδωσαν ο πατέρας και ο θείος του 16χρονου μαθητή
13/11/2019 - 21:03

Αντετοκούνμπο: «Το έσπασα… θα το πληρώσω» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν θέλησε να κρυφτεί σε δικαιολογίες
11/11/2019 - 09:12

Εκπληκτικός Γιάννης έβαλε 34 πόντους και έδωσε την νίκη στην ομάδα του (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Μπακς επικράτησαν 28 πόντους διαφορά με απόλυτο ηγέτη τον Γιάννη Αντετοκούνμπο
05/11/2019 - 08:33

Και όμως η ζωή του...Γιάννη Αντετοκούμπο γίνεται ταινία κινουμένων σχεδίων

Από την Disney, το παραμύθι του "Greek Freak" θα γίνει γεγονός
02/11/2019 - 16:09

Συγκινεί ο Γιάννης Σπαλιάρας για το...θάνατο του πατέρα του(ΦΩΤΟ)

Η ανάρτηση στα social media, η ανάμνηση και όλες οι λεπτομέρειες
02/11/2019 - 13:23

Η κορυφαία φάση της βραδιάς στο NBA από τον Θανάση Αντετοκούνμπο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο άσος των Μιλγουόκι πέτυχε τους πρώτους του πόντους στη σεζόν με εντυπωσιακό τρόπο
02/11/2019 - 11:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Υπ. Γεωργίας στον Alpha: "Είναι ξεκάθαρο πως πρόκειται για κακόβουλες ενέργειες"

Δικαιολόγησε τον τρόπο δράσεις των δραστών αλλά και τη χρονική στιγμή που επέλεξαν

Υπ. Παιδείας: Η δαπάνη €17 εκατομμυρίων δεν αφορά εγκατάσταση καμερών σε σχολεία

Τα θυροτηλέφωνα και οι περιφράξεις είναι πέραν των €12 εκ.

Ζήτησαν "ταρίφα" 50 ευρώ στους υπό κάλυψη αστυνομικούς για "παροχή υπηρεσιών"

Οι αρχές εκτιμούν πως τον οίκο ανοχής διαχειρίζονταν άλλα πρόσωπα
Ελλάδα

Αθήνα: Εξαρθρώθηκε μεγάλο κύκλωμα ναρκωτικών με 22 συλλήψεις στις Αχαρνές

Στο «καρτέλ» δύο εγκληματικές οργανώσεις και επτά συμμορίες

Σαρώνει την Ελλάδα η «Βικτώρια» με ακραία καιρικά φαινόμενα

Έντονα τα προβλήματα με πλημμύρες, κλειστά σχολεία και απεγκλωβισμούς

Συνεχίζεται μετά από 8 ημέρες η ομηρία του Έλληνα ναυτικού

Μετά από την πειρατεία που δέχθηκε το πετρελαιοφόρο που επέβαινε στο Τόγκο
Διεθνή

Eμπλέκει γερουσιαστές για να πείσει τον Ερντογάν για τους S-400 ο Τραμπ

«Το πετρέλαιο είναι ασφαλές, αφήσαμε πίσω στρατεύματα για να το ασφαλίσουμε»

50-50 αν θα αναλάβει η νέα Ευρωπαϊκή Επιτροπή τον Δεκέμβριο

Οι εκλογές στη Βρετανία δημιουργούν περίπλοκα δεδομένα

Νέοι βομβαρδισμοί στη Γάζα ενώ ο αριθμός των νεκρών αυξήθηκε στους 11

Κλιμακώνονται οι συγκρούσεις με νεκρούς και τραυματίες

tv news

Η Αριάδνη ετοιμάζεται για αποκαλύψεις για κάποιο γνωστό πρόσωπο του νησιού...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Μια μυστηριώδης γυναίκα μπαίνει στις ζωές των ηρώων μας με έναν κρυφό σκοπό...

Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας, της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 14/11/2019 - 06:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ