Ψυχαγωγία

Η Ελένη Φουρέιρα ξανά στην Eurovision - Όλες οι πληροφορίες για την εμφάνιση της

Είναι οριστικό! Ξανά στη σκηνή της Eurovision θα δούμε την περσινή μας εκπρόσωπο στον διαγωνισμό τραγουδιού που έκανε όλη την Ευρώπη να... παραμιλά μετά την εκρηκτική εμφάνιση της στη σκηνή της Eurovivion. 

Συγκεκριμένα, θα βρεθεί στο stage τη βραδιά του τελικού (18 Μαΐου) με τους νικητές Conchita Wurst και Måns Zelmerlöw αλλά και τον Verka Serduchka και θα ερμηνεύσει το «Dancing Lasha Tumbai», το τραγούδι με το οποίο ο Verka Serduchka εκπροσώπησε την Ουκρανία το 2007.

Η Conchita Wurst θα τραγουδήσει το «Heroes», ο Måns Zelmerlöw το «Fuego» και ο Verka Serduchka το «Toy». Στο τέλος οι τέσσερις καλλιτέχνες, μαζί με τον Gali Atari, θα πουν το «Hallelujah» με το οποίο το Ισραήλ κέρδισε την Eurovision του 1979.

 

Επόμενο άρθρο

Δημήτρης Ουγγαρέζος: "Ήξεραν όλοι ότι η σύντροφός μου με απατά εκτός από μένα"

Όσα αποκάλυψε ο παρουσιαστής για πρώην σύντροφο του
16/04/2019 - 09:19

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τάμτα - Κατερίνα Ντούσκα: Μάθετε τι θα φορέσουν στη σκηνή της Eurovision!

Ποιους σχεδιαστές θα εμπιστευθούν οι δυο γυναίκες;
20/04/2019 - 13:24

Eurovision 2019: Η θέση Κύπρου και Ελλάδας σύμφωνα με τα προγνωστικά!

Μια ανάσα πριν τον διαγωνισμό μάθετε σε ποια θέση κατατάσσουν την φετινή μας συμμετοχή
17/04/2019 - 14:02

Η Τάμτα και οι χορευτές της στις πρόβες του "Replay" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε η φετινή μας εκπρόσωπος και η λεπτομέρεια στην χορογραφία
14/04/2019 - 17:45

Η Κατερίνα Ντούσκα αποκλειστικά στο Alphanews.live:"Στόχος μου η δεκάδα"(ΒΙΝΤΕΟ)

Τί λέει για την Τάμτα, το πρόβλημα υγείας της, τις "συμμαχίες" και τον ανταγωνισμό
10/04/2019 - 12:26

Είναι επίσημο! Η Madonna στην ... Eurovision - Όλες οι λεπτομέρειες

Πόσα άτομα θα φέρει μαζί της, πόσα τραγούδια θα ερμηνεύσει και πότε
09/04/2019 - 09:01

Ήβη Αδάμου: Απαντά αν θα πήγαινε ξανά στην Eurovison και μιλά για την Τάμτα

Όσα δήλωσε για τον γάμο της και την καθημερινότητα της ως μανούλα
04/04/2019 - 18:19

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κατάλευκο τοπίο στα ορεινά και...βαρυχειμωνιά τέλη Απριλίου (ΦΩΤΟ)

Ποιοι δρόμοι είναι ανοιχτοί μόνο για οχήματα με αντιολισθητικές αλυσίδες

Η άγνωστη Αφρικανή που πόζαρε στον φωτογραφικό φακό του 35χρονου υπόπτου (ΦΩΤΟ)

Ετοίμαζε διάλεξη ο αξιωματικός της ΕΦ με θέμα τη φωτογραφία για τα μέλη group στο Facebook

Στο μεροκάματο "έσβησε" 60χρονος στη Λάρνακα

Στη δημοσιότητα τα στοιχεία του άτυχου άνδρα που ξεψύχησε μετά από πτώση 9 μέτρων
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα

Αλέξης Γεωργούλης και Ρος Ντέιλι στο ψηφοδέλτιο για τις Ευρωεκλογές

Με ποιο κόμμα κατεβαίνουν οι δύο καλλιτέχνες ως υποψήφιοι στις εκλογές του Μαΐου
Διεθνή

Έτοιμη να επιδείξει τον νέο στόλο πολεμικών πλοίων η Κίνα

Πυρηνικά υποβρύχια και καταδρομικά στην καθιερωμένη παρέλαση

Γιούνκερ: Υπάρχει ακόμη κίνδυνος αποχώρησης του ΗΒ από ΕΕ χωρίς συμφωνία

"Ουδείς γνωρίζει πώς θα τελειώσει το Brexit" λέει ο Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

200 νεκροί στην Τρίπολη μετά τη συνομιλία Τραμπ - Χάφταρ

Ο ΠΟΥ δεν διευκρίνισε πόσοι από τους νεκρούς ήταν άμαχοι στον νεότερο απολογισμό του

tv news

Ο Χάρης Κκολός σ’ ένα αλλιώτικο “performance” που θα μείνει αξέχαστο...

«Παράδοση Κατ’ Οίκον» με την Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή στον Alpha (BΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Χρ.Αρτεμίου & Μ.Ιωάννου εισβάλλουν στο «ΚΑΡΜΑ»...όπου η ζήλια οδηγεί σε έγκλημα!

Δύο γυναίκες,ένας άνδρας και ένα αιχμηρό «μαχαίρι» στη μέση... Αυτή την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/04/2019 - 13:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ