Αθλητικά

Kαλύτερος ξένος που έχει αγωνιστεί στην Πρέμιερ Λιγκ ο Ανρί

Να ψηφίσουν τον καλύτερο ξένο ποδοσφαιριστή που έχει αγωνιστεί στην Πρέμιερ Λιγκ, κλήθηκαν οι Άγγλοι φίλαθλοι στο BBC. Και το αποτέλεσμα που έβγαλε, δεν χωράει αμφισβήτηση καθώς ο πρώτος βγήκε και με διαφορά.

Ο λόγος για τον Τιερί Ανρί, ο οποίος πήρε το 45% των ψήφων και τερμάτισε πρώτος και με διαφορά. Στη δεύτερη θέση βρίσκεται ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος συγκέντρωσε το 14% της προτίμησης του κοινού, ενώ λίγο παρακάτω βρίσκεται ο Ερίκ Καντονά (12%).

Ακολουθούν οι Σέρχιο Αγουέρο (8%), Ντιντιέ Ντρογκμπά (6%), Πίτερ Σμάιχελ (5%), ενώ ποσοστό 2% συγκέντρωσαν οι Βινσάν Κομπανί, Ντάβιντ Σίλβα, Νεμάνια Βίντιτς και Πατρίκ Βιεϊρά. Πίτερ Τσεχ και Νταβίδ ντε Χέα βρίσκονται και αυτοί ανάμεσα στις προτιμήσεις του κοινού με 1%.

Επόμενο άρθρο

France Football: «Με 280 εκατομμύρια ο Εμπαπέ στη Ρεάλ»

Αμύθητο ποσό από την πρωταθλήτρια Ευρώπης για τον νεαρό Γάλλο ποδοσφαιριστή
25/03/2019 - 16:02

ΣχετικέςΕιδήσεις

Εκτός του αγώνα διαδοχής της Μέι ο Ρόρι Στιούαρτ

Συγκέντρωσε 27 ψήφους στην 3η ψηφοφορία μεταξύ των βουλευτών του Συντηρητικού Κόμματος
19/06/2019 - 22:12

Ψήφισαν για τις Ευρωεκλογές οι Ελλαδίτες που διαμένουν στην Κύπρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποιό μήνυμα στέλνουν οι νέοι και τι αναμένουν από την Ευρωπαϊκή Ένωση
25/05/2019 - 20:17

Αποθέωση από το BBC: Η Φουρέιρα είναι η... Beyonce της Eurovision (ΦΩΤΟ)

Το tweet για την τραγουδίστρια και το... fuego για την Κύπρο
19/05/2019 - 13:18

Δείτε πως ψήφισε η ....Κύπρος! Η βαθμολογία τηλεθεατών και επιτροπής (ΦΩΤΟ)

Συμφωνία στις πρώτες θέσεις...διαφωνία στις μικρότερες - Αναλυτικό γράφημα
19/05/2019 - 11:35

Τελικά υποστηρίζει η Ελλάδα την Κύπρο στην Eurovision; Αναλυτικά οι βαθμοί τους!

Tα "δώρα" και τα "αγκάθια" των δυο χωρών τις τέσσερις τελευταίες χρονιές
18/05/2019 - 22:29

Την πρώτη εβδομάδα Ιουνίου η νέα ψηφοφορία για το Brexit

Η Βρετανική κυβέρνηση καταθέτει προς έγκριση το νομοσχέδιο στο κοινοβούλιο
15/05/2019 - 08:53

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Προβληματίζουν οι συχνές εξαφανίσεις ανήλικων (BINTEO)

Το θέμα απασχόλησε σε πολύωρη σύσκεψη τους αρμόδιους

Σηκώνει μανίκια το Υπουργείο για αντιμετώπιση της βίας στα σχολεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Έτοιμο για εφαρμογή από τον Σεπτέμβριο το νέο σχέδιο σε Γυμνάσια και Λύκεια

Έβδομη σύλληψη για τα 84 κιλά κάνναβης σε εμπορευματοκιβώτιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Το χρονικό της υπόθεσης για την οποία αναζητείται άλλο ένα πρόσωπο
Ελλάδα

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού

Η στιγμή που ο Εγκέλαδος χτυπά στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος σεισμός 5,1βαθμών με τραυματισμούς, καταρρεύσεις κτιρίων και ζημιές

Εικόνες ντροπής από κακομεταχείριση γαϊδουριών στη Σαντορίνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακτιβιστές καταγγέλλουν απειλές ακόμα και κατά της ζωής τους
Διεθνή

Τουλάχιστον δύο νεκροί από έκρηξη βόμβας σε Πανεπιστήμιο στην Καμπούλ

Άλλοι 10 τραυματίες ο μέχρι στιγμής απολογισμός

Aεροπορικές επιδρομές εναντίον θέσεων του PKK εξαπέλυσε η Τουρκία

Η ανακοίνωση Ακάρ για την επίθεση στην επικράτεια του Ιράν

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/07/2019 - 22:00Η ΦΑΜΙΛΙΑ