«Πλήρωσε» τα λάθη της και ηττήθηκε από την Παρτιζάν η Ανόρθωση (ΦΩΤΟ)

Πέμπτη, 16/9/2021 - 23:53

Λάθη, κενά και... ήττα!

Η Ανόρθωση ηττήθηκε με 0-2 από την Παρτιζάν Βελιγραδίου στο ΓΣΠ, στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Conference League.

Η «Κυρία» αν και μπήκε δυνατά και ορεξάτα στο παιχνίδι, στη συνέχεια «πλήρωσε» τις αδυναμίες της και μπήκε με... το αριστερό στη νεοσύστατη διοργάνωση της UEFA.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα της Αμμοχώστου έδειξε διάθεση μέχρι τα μισά του ημιχρόνου, όπου από 'κει και πέρα οι Σέρβοι πήραν τον έλεγχο, έχασαν αρκετές ευκαιρίες και τελικά σκόραραν με τον Μένινγκ στο 42ο λεπτό.

0

Το γκολ λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου φάνηκε να επηρεάζει την κυπριακή ομάδα, η οποία δεν είχε καθαρό μυαλό ούτε μετά την ανάπαυλα και παρουσιάζοντας πολλά κενά στην άμυνα, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Γκόμες στο 68' και έτσι παρά την προσπάθεια δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι.

0

Με αυτή την ήττα η Ανόρθωση βρίσκεται στην τελευταία θέση του 2ου ομίλου, ενώ στον άλλο αγώνα η Γάνδη πήρε τη νίκη, από την οποία θα φιλοξενηθεί η Ανόρθωση την 2η αγωνιστική (30/9, 19:45).

Τέλος του αγώνα

Η Ανόρθωση ηττήθηκε με 0-1 από την Παρτιζάν στην πρεμιέρα των ομίλων του Conference League

0

16/09/2021
23:49
4 λέπτα ο έξτρα χρόνος
16/09/2021
23:41
83' Ευκαιρία για την Ανόρθωση

Ο Πόποβιτς έδωσε δεξιά για τον Καλτσά, ο οποίος μπήκε περιοχή και έκανε το διαγώνιο σουτ από δεξιά, με τη μπάλα να κοντράρει και να φεύγει σε κόρνερ.

16/09/2021
23:31
72' Τελευταία αλλαγή για την Ανόρθωση

Ο Καλτσάς στη θέση του Κορρέα

16/09/2021
23:27
68' Γκολ για την Παρτιζάν

Ο Γκόμες πήρε μπάλα στην περιοχή, γύρισε και έκανε το δυνατό σουτ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2

0

16/09/2021
23:23
64' Τέταρτη αλλαγή για την Ανόρθωση

Έξω ο Ουάρντα, μέσα ο Κατσαράβα

16/09/2021
23:22
63' Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση

Ο Ρισβάνης έδωσε εξαιρετική κάθετη πάσα στον Ντέλετιτς, ο οποίος έκανε το σουτ εντός περιοχής και ο Πόποβιτς απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ

16/09/2021
23:13
55' Καλή φάση για την Ανόρθωση

Ο Αβραάμ έδωσε δεξιά για τον Πόποβιτς, ο οποίος δεν έπιασε γεμάτα το σουτ και ο τερματοφύλακας της Παρτιζάν μάζεψε

16/09/2021
23:10
51' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρτιζάν

Οι Σέρβοι βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση, με τον Νάτχο να στρώνει δεξιά για τον Γκόμες, ο οποίος από κοντά έστειλε τη μπάλα άστοχα άουτ.

16/09/2021
23:08
50' Νέα αλλαγή για την Ανόρθωση

Ο Αβραάμ στη θέση του Κορέια

16/09/2021
23:04
46' Έναρξη δευτέρου μέρους

Με δύο αλλαγές η Ανόρθωση. Έξω Ρουσιάς και Χουσμπάουερ, μέσα Ντέλετιτς και Μπουσουλάτζιτς.

16/09/2021
22:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Η Ανόρθωση μπήκε πιο δυνατή και ορεξάτα στο παιχνίδι, χάνοντας και μεγάλη ευκαιρία με το απευθείας φάουλ του Χριστοδουλόπουλου.

Από τα μέσα του ημιχρόνου και έπειτα, όμως, η Παρτιζάν ανέβασε στροφές και έφερε στα μέτρα της το ματς, δημιουργόντας και χάνοντας αρκετές φάσεις.

Τελικά λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, στο 43ο λεπτό και έπειτα από λάθος, ο Μένινγκ σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η «Κυρία» καλείται να μπει στο δεύτερο ημίχρονο, όπως και στο πρώτο, με τη διαφορά αυτή τη φορά να έχει και διάρκεια, όπως φυσικά και να μην επαναλάβει τα ίδια λάθη.

«Κλειδί» στην αναμέτρηση το πως θα διαχειριστεί το γκολ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, το οποίο μπορεί να επηρεάσει, γι' αυτό και ο Τιμούρ Κετσπάγια έχει πολλά να στους παίκτες του στην ανάπαυλα.

0

16/09/2021
22:45
4 λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων
16/09/2021
22:42
43' Γκολ για την Παρτιζάν

Μετά από λάθος στη μεσαία γραμμή, ο Μάρκοβιτς βγήκε μόνος και ο Λόρια απέκρουσε, με τον Μένινγκ να παίρνει το ριμπάουντ και αμαρκάριστος να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1

0

16/09/2021
22:41
41' Καλή στιγμή για την Ανόρθωση

Ο Πόποβιτς δοκίμασε το σουτ εκτός περιοχής, με τη μπάλα να περνάει έξω

16/09/2021
22:35
36' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρτιζάν

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μιλίκοβιτς έπιασε την πρώτη κεφαλιά, ο Στσέκιτς τη δεύτερη και από κοντινό σημείο σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι, αφού πρώτα απέκρουσε με τα ακροδάχτυλα ο Λόρια

16/09/2021
22:18
19' Νέα στιγμή για τους Σέρβους

Η Παρτιζάν βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, με τον Μάρκοβιτς να πατά περιοχή και να κάνει το πλασέ από την αριστερή γωνία και τον Λόρια να αποκρούει σταθερά

16/09/2021
22:15
15' «Απαντάει» η Παρτιζάν

Ο Στσέκιτς έστρωσε δεξιά στην περιοχή για τον Μάρκοβιτς, με τον Λόρια να αποκρούει σε κόρνερ το τετ α τετ πλασέ του

0

16/09/2021
22:11
12' Μεγάλη φάση για την Ανόρθωση

Ο Χριστοδουλόπουλος επιχείρησε να απειλήσει με μακρινή εκτέλεση φάουλ και ο Πόποβιτς απέκρουσε δύσκολα με το ένα χέρι

16/09/2021
22:08
8' Πρώτη ευκαιρία για την Παρτιζάν

Ο Μάρκοβιτς έδωσε δεξιά για τον Στσέκιτς κι αυτός δοκίμασε με τη μια το σουτ εκτός περιοχής, με τη μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια

16/09/2021
22:00
1' Έναρξη του αγώνα