Μαχητής Άρης, «άλωσε» το ΟΑΚΑ και έσπασε το αήττητο του Παναθηναϊκού

Δευτέρα, 5/2/2024 - 19:20

Έσπασε την κατάρα των 27 ετών και το αήττητο του Παναθηναϊκού AKTOR ο απίθανος Άρης!

Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη έκανε την έκπληξη της χρονιάς στην Stoiximan Basket League, καθώς για τη 17η αγωνιστική νίκησε τους «πράσινους» στο ΟΑΚΑ με σκορ 73-70 μετά από ένα συγκλονιστικό ματς!

Ο Σταρκ μεγάλος πρωταγωνιστής για τον Άρη με 14 πόντους, καθοριστικός ο Βασίλης Τολιόπουλος που με τρία τρίποντα στην τέταρτη περίοδο εκτόξευσε τη διαφορά στους εννέα και ουσιαστικά «καθάρισε» το ματς. Γκαντ και Γκριγκόνις οι πρώτοι σκόρερ για τους ηττημένους με 11 με τον Κώστα Αντετοκούνμπο να πετυχαίνει 10 και τον Καλαϊτζάκη 9.

Τρομερό πρώτο δεκάλεπτο από τους «κίτρινους» που βρέθηκαν να προηγούνται με 15 (10-25) ενώ στο τέταρτο έκαναν την ανατροπή στην ανατροπή με ένα επί μέρους 22-13.4

*πηγή φωτογραφίας: Sport-fm.gr