Ο Παναθηναϊκός «καθάρισε» νωρίς τον ΟΦΗ, έκανε το 2Χ2 και… έστειλε μήνυμα

Κυριακή, 28/8/2022 - 23:03

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε με 2-0 τον ΟΦΗ, στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», για την 2η αγωνιστική της Super League 1 και έκανε το 2Χ2.

Το «τριφύλλι» ήταν σαφώς ανώτερο του αντιπάλου του για τουλάχιστον 80 λεπτά, με τον Παλάσιος να σκοράρει όπως και πέρυσι στο ίδιο γήπεδο, στο 16’ και τον Σπόραρ να κάνει… σεφτέ και στο πρωτάθλημα, διαμορφώνοντας από το 33ο λεπτό το τελικό αποτέλεσμα.

Παράλληλα, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ελέγξει απόλυτα τον ρυθμό, κράτησε απαραβίαστη την εστία του ξανά, για να δείξει ότι φέτος θα είναι… όπως πρέπει και μακριά από τη Λεωφόρο.

Οι Ηρακλειώτες από την άλλη παρουσίασαν ξανά αποκαρδιωτική εικόνα, κάνοντας αισθητή την εμφάνισή τους μόνο στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα, ενώ είναι και οι μοναδικοί που μένουν χωρίς πόντο μετά από δύο ματς.