Τα... χρειάστηκε, αλλά πήρε το ζητούμενο η ΑΕΚ

Πέμπτη, 3/3/2022 - 09:40

Μια γκολάρα του Τόμοβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων χρειάστηκε για να προκριθεί απέναντι στην ΠΑΕΕΚ η ΑΕΚ, αποφεύγοντας ένα μεγάλο «κάζο» και παίρνοντας στο τέλος το ζητούμενο.

Η ομάδα της Λάρνακας πήγε να... βγάλει τα «μάτια» της, μετά παιδικά λάθη που έκανε στα δύο γκολ που δέχθηκε, δίνοντας το δικαίωμα στην ομάδα της Κερύνειας να ελπίζει, πριν ο Σέρβος λυτρώσει την ομάδα του και την στείλει στα προημιτελικά.

Γενικώς οι Λαρνακείς τα... χρειάστηκαν, αφού πέραν από τις αδράνειες, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το προβάδισμα με Ρόμο (43') και τις χαμένες ευκαιρίες και στο τέλος πέρασε με το εκτός έδρας γκολ (2-2), αφού στο πρώτο ματς οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1.

«Πιστέψαμε μέχρι το τέλος και πήραμε την πρόκριση αλλά είμαι λίγο απογοητευμένος για εκείνο το δεκάλεπτο», δήλωσε ο Νταβίντ Καταλά που κρατάει το ζητούμενο και καλείται να προετοιμάσει την ομάδα του για τη συνέχεια.

Ακολουθεί μεγάλο και δύσκολο ματς με την Ανόρθωση στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», στην πρεμιέρα των play-off του πρωταθλήματος Cyta, εκεί όπου η ΑΕΚ πάει με μοναδικό στόχο το «διπλό», προκειμένου να μείνει στα ψηλά.