Τελικό: ΑΤΑΛΑΝΤΑ-ΑΠΟΛΛΛΩΝ 3-1(Β΄ Ημίχρονο/ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 20/10/2017 - 00:00

Το πάλεψε ο Απόλλωνας όμως ηττήθηκε από την ανώτερη Αταλάντα με 3-1. Μόλις στο 12΄ ο Ίλισιτς άνοιξε το σκορ, ενώ κόντρα στην ροή του αγώνα ο Απόλλωνας ισοφάρισε με κεφαλιά του Σκέμπρι στο 59΄. Η απάντηση της Αταλάντα ήταν άμεση αφού μέσα σε δυο λεπτά στο 64΄ και το 66΄ με Πετάγια και Φρόλε έκαναν το 3-1 και πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

23:26
66΄ Νέο γκολ για την Αταλάντα με τον Φρόλε με όμορφο πλασέ μετά από ασίστ του Ίλισιτς

23:24
61' Ο Μασιέλο με κεφαλιά από εξαιρετική θέση, έστειλε την μπάλα μόλις έξω
19/10/2017
23:19
59΄ ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΚΕΜΠΡΙ

Σέντρα του Γιάκολις από τα δεξιά, ο Σκέμπρι πήρε την κεφαλιά και "έγραψε" το 1-1 για τον κυπελλούχο Κύπρου

Δείτε το γκολ:

19/10/2017
23:18
57΄ Σουτ του Πεντάγια διώχνει σε κόρνερ ο Βάλε
19/10/2017
23:16
56΄ Διπλη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Έξω οι Άλαν και Μάγκλιτσα, μέσα οι Άλεξ και Ζελάγια
19/10/2017
23:10
50΄ Σουτ του Ίλισιτς διώχνει ο Βάλε
19/10/2017
23:07
46΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Αταλάντα

Το σουτ του Γκόμες έδιωξε σε κόρνερ ο Βάλε. Αρκετά δυνατά μπήκαν οι Ιταλοί στο δεύτερο ημίχρονο

22:46
38' Μετά από αρκετή καλή φάση για την Αταλάντα.

12΄ΓΚΟΛ για την Αταλάντα με τον Ίλισιτς με πλασέ

Γύρισμα του Γκόμες από τα αριστερά, η άμυνα του Απόλλωνα αδράνησε και ο Ίλισιτς από κοντά δεν είχε κανένα πρόβλημα να κάνει το 1-0